Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

понеділок, 14 лютого 2022 р.

Історія філософії. Античність та Середньовіччя.

            Італійський вчений, фахівець в області семіотики і середньовічної культури, критик і публіцист. Сучасним читачам автор найбільш відомий як творець складних і заплутаних детективних творів, в яких в химерній формі об'єдналися історична достовірність, фантазія письменника і численні загадки і виверти для самих уважних і ерудованих. Якщо вас цікавлять серйозні наукові праці з семіотики, філософії та культурі, то вам неодмінно слід купити книги Умберто Еко. Вони написані на основі важливих наукових досліджень і містять масу корисної інформації. А художні твори Умберто Еко характеризуються цікавими сюжетами і великою кількістю посилань до реальних історичних фактів та персон.

Серед інших популярних книг в бібліографії автора варто виділити «Празьке кладовище», «Острів напередодні», «Таємне полум'я цариці Лоани», а також збірники його лекцій і записи філософських бесід. Автор пише про складні речі простою мовою, часто посилається на історичні факти, але при цьому його літературна спадщина буде зрозуміла навіть тим, хто не має відношення до науки. Романи Умберто Еко - захоплюючі твори, які не тільки скрасять ваше дозвілля, але і збагатять знаннями з галузі історії та філософії Середньовіччя.

Енциклопедичне видання «Історія філософії» за редакцією Умберто Еко та Рікардо Федріги розповідає про розвиток філософської думки від Античності до Новітнього часу і складається з  трьох томів.

1-й том — «Історія філософії. Античність та Середньовіччя».

Коли у первісної людини з’явилась можливість думати не тільки про виживання, вона замислилася про те, для чого вона прийшла в цей світ і хто створив усе, що її оточує, — саме тоді, можна стверджувати, і народилася філософія як така.

За первинною етимологією термін «філософія» означає «любов до знання». Людина завжди хотіла знати: чи є в цьому світі справедливість? Чому потрібно страждати? Чи існує життя після смерті? Що таке душа і де вона перебуває? Що таке істина?

Можна продовжувати цей перелік безкінечно: усе це філософські питання, і не потрібно бути професором філософії, щоб їх ставити. Вони цікавлять кожного з нас, бо філософія перед усім допомагає нам призвичаїтися до абстрактного мислення. Історія філософії розпочинається з греків. Саме їхня думка утворила простір мислення західного світу, й лише зрозумівши, як розмірковували греки, ми зможемо збагнути, в який спосіб розвивалося мислення протягом наступних майже трьох тисячоліть. Наше видання знайомить читача з розвитком філософії від Античності до Середньовіччя, висвітлюючи тісний зв’язок філософської думки Сократа, Платона, Арістотеля з формуванням поглядів таких представників середньовічної філософії, як Альберт Великий, Тома Аквінський, Роджер Бекон та інші.

1

І-90  

Історія філософії. Античність та Середньовіччя / за ред.: У. Еко, Р. Федріги ; пер. з італ.: О. В. Сминтини, О. А. Юдіна, Ю. В. Григоренко [та ін.] ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. — Харків : Фоліо, 2021. — 555 с. : іл.

Немає коментарів:

Дописати коментар