З книжок цієї добірки ви дізнаєтеся факти з історії доказової медицини про розповсюджені хвороби і створення протоколів їхнього лікування. Навчитеся надавати першу допомогу собі чи іншій людині. Довідаєтеся про природу ракових захворювань Зрозумієте, що хвороба Альцгеймера це не лише одне захворювання, як зараз прийнято вважати, а аж три і отримаєте покроковий план, який фундаментально змінить наше сприйняття хвороби.
Ш65
Шифрін, Михайло. 100 оповідань з історії медицини: найвидатніші відкриття, подвиги та злочини в ім’я вашого здоров’я і довголіття / М. Шифрін ; пер. з рос. Л. Мінченко ; наук. ред. В. Лещенко. — Київ : Апіна Паблішер, 2021. — 680 с. : іл.
Перед вами історія доказової медицини XVI-XX ст., викладена у формі коротких ілюстрованих оповідей. У книзі описані як добре знайомі, так і абсолютно невідомі факти. Лікарі-дослідники, лікарі-новатори, лікарі-письменники, лікарі-пацієнти, лікарі-політики - всі вони здійснювали дивовижні відкриття і подвиги заради збереження життя пацієнтів. Ви дізнаєтеся про найбільш значущі операції, що поклали початок розвитку основних напрямків медицини; про те, як були відкриті збудники смертельних хвороб і про перемогу над ними; як розроблялися методи лікування хронічних захворювань і гострих станів; як винаходили і вдосконалювали медичну техніку і життєво важливі лікарські препарати. Автор доступно пояснює складні медичні терміни і суть важливих фізіологічних процесів. У книзі немає художнього вимислу: викладені факти підкріплені ретельною перевіркою в спеціальній літературі і періодиці, спогадах, інтерв'ю, лекціях, архівних матеріалах.
Г12
Габбард, Джеймс. Перша невідкладна допомога своїми руками : Що робити, якщо швидка не поспішає / Дж. Габбард ; пер. з англ. Я. Лебеденка. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 336 с. : іл.
Карета швидкої не завжди швидка. Затори на дорогах, аварії, складні погодні умови — чимало ситуацій можуть затримати лікарів, на яких ми так чекаємо. Але навіть секунда зволікання деколи коштує потерпілому життя. Що робити, коли поруч немає фахівця-медика і необхідно надати першу допомогу собі чи іншій людині? Хапати посібник Джеймса Габбарда, сімейного лікаря із 30-річним досвідом. Він має бути в кожній аптечці, поруч із бинтом і знеболювальним. Забиття, порізи, переломи, обмороження та відмирання, кровотеча, отруєння, запаморочення, стрибки артеріального тиску, аритмія, епілептичні напади, інсульт, судоми, втрата свідомості, опіки, колоті й різані рани, укуси тварин і комах — ця книга містить усе, що необхідно знати про найпоширеніші проблеми зі здоров’ям у дорослих та дітей, аби завжди бути напоготові.К64
Кондратова, Марія. Криве дзеркало життя: головні міфи про рак, і що сучасна наука думає про них / М. Кондратова ; пер. з рос. Т. Кушнір ; наук. ред. В. Досенко. — Київ : Апіна Паблішер, 2020. — 312 с.
Мало яке захворювання або стан людського організму оточене такою кількістю міфів і домислів, як рак. При цьому в основі багатьох міфів лежать відгомони реальних наукових теорій, до невпізнання перекручених «усною народною творчістю» в переказах. Авторка книги, молекулярна біологиня Марія Кондратова, яка працює в паризькому Інституті Кюрі, поставила перед собою завдання відокремити зерна від куколю і дати читачеві доступне, але разом з тим наукове уявлення про природу ракових захворювань і сучасні підходи до їхньої діагностики та лікування. Молекулярна онкологія - вражаючий приклад того, як фундаментальне наукове знання про структуру геному і системи клітинної регуляції втілюється в ліки і методи діагностики, які рятують тисячі життів. І ця книга, незважаючи на очевидний драматизм обраної теми, не про хворобу і смерть, а про життя - його складність, крихкість і красу.
Б87
Бредесен, Дейл. Альцгеймер — не вирок!: ReCODE: перша програма лікування й профілактики спаду когнітивних функцій / Д. Бредесен ; пер. з англ. О. Бершадської. — Київ : BookChef, 2018. — 336 с.
Кожен знає когось, хто видужав від раку, але й досі ніхто не згадає нікого, хто видужав від хвороби Альцгеймера. У цій книжці, що змінює парадигму, Дейл Бредесен, доктор медицини, пропонує реальну надію кожному, хто хоче запобігти або навіть перемогти хворобу Альцгеймера і зниження когнітивних здібностей. У книжці показано, що хвороба Альцгеймера це не лише одне захворювання, як зараз прийнято вважати, а аж три. Книжка "The End of Alzheimer's" описує 36 метаболічних факторів (живильні мікроелементи, гормональний рівень, сон), які можуть викликати "скорочення" в мозку. У дослідженні показано, як відновити баланс цих факторів, змінивши свій спосіб життя, приймаючи В12, виключивши білки і поліпшивши гігієну ротової порожнини. Результати вражають. Із перших десяти пацієнтів дослідження дев'ятеро показали значне поліпшення через 3-6 місяців; відтоді дослідження показувало подібні результати у випадку сотень хворих. "Кінець Альцгеймера" дає нові надії широкому загалу пацієнтів, няням, лікарям і лікувальним центрам, дає змогу зазирнути всередину науки і пропонує покроковий план, який фундаментально змінить наше сприйняття хвороби Альцгеймера і навіть те, що ми про неї думаємо.
Г16
Галникіна, Світлана. Хвороби шкіри. Хвороби, що передаються статевим шляхом / С. Галникіна. — 2-ге вид., перероб. та допов. — Тернопіль : Укрмедкнига, 2020.
У другому виданні підручника висвітлено нову інформацію, напрацьовану з часу першого видання. Крім класичних знань з дерматовенерології описано новітні методи, які увійшли в практику нещодавно, - дерматоскопія, трихоскопія, панч-біопсія тощо. Наведено сучасну класифікацію дерматологічних і венерологічних захворювань та принципи їх лікування згідно з протоколами, затвердженими МОЗ України та міжнародними протоколами.
Включено розділи з
галузей дерматології, які отримали значний розвиток останніми роками -
трихологія, косметологія. Значний обсяг матеріалу систематизовано у схемах
і таблицях, що суттєво полегшує його
сприйняття.
Немає коментарів:
Дописати коментар