Чи хотіли би ви підкоригувати щось у своєму житті, щоб воно стало кращим? Чи готові для цього робити кроки і дисциплінувати себе. Особливе місце у переліку методів самовиховання займають методи управління своїм психічним станом, тобто методи саморегуляції. До них відносять і самонавіювання. Добірка «Уроки поразок та корисні самонавіювання» також про розпізнавання природи своїх страхів, про те, як приймати програш і як відрізнити правду від брехні. А головне – за допомогою порад авторів ви зможете полюбити себе.
В26
Ведантам, Шанкар. Корисні самонавіювання. Сила і парадокс схильного до самообману мозку / Ш. Ведантам, Б. Меслер ; пер. з англ. О. Кондратюка. — Київ : Yakaboo Publishing, 2021. — 224 с.
Самообман — штука шкідлива, якщо не сказати небезпечна. То чому ж тоді він всюдисущий? У «Корисних самонавіюваннях» Шанкар Ведантам і Білл Меслер обстоюють думку, що самообман може дуже непогано прислужитися нашому успіху й добробуту. Брехня, маленька чи велика, підтримує наше щоденне спілкування з друзями, партнерами та колегами. Проаналізувавши її, можна зрозуміти, чому дехто живе довше за інших, чому в деяких пар тривалі й міцні стосунки, а дехто не може протриматися разом і року; чому одні народи вміють гуртуватися, а інші — ні. Також ви дізнаєтеся, навіщо ми вчимо дітей казати «будь ласка» і «спасибі», навіть якщо ситуація не вимагає від них бути ввічливими. У книжці багато незвичайних історій, розповідей про наукові дослідження й численні експерименти з несподіваними результатами.
Б90
Бульвен, Ів. 100 кроків звільнення від страху / І. Бульвен ; пер. з фр. І. Дух ; худож. Х. Рейнарович. — Львів : Свічадо, 2021. — 112 с.
Кожна людина чогось боїться. Природа і джерела тих страхів дуже розмаїті. Це і культура, де вона народилася, і родинне середовище, і власний драматичний досвід. Часто ці страхи настільки глибокі, що не дають людині змоги жити нормальним життям. Як собі з цим дати раду? Книжка стане у пригоді тим, хто хоче навчитися розпізнавати свої страхи, усвідомити їх та зробити перші кроки, щоб від них звільнитися.
Л42
Леї, Джессіка. Уроки з поразок : як дозволити дитині пізнавати світ і вчитися на помилках / Дж. Леї ; пер. з англ. Н. Палій. — Київ : Книголав, 2020. — 304 с. — (Полиця нон-фікшн).
Усі батьки мріють, щоб їхні діти були самостійними і готовими до дорослого життя. Але чи кожен із нас дозволяє своїй дитині набивати ґулі? Американська викладачка Джессіка Леї упевнена: шкільні роки — саме час для проб і помилок. У книжці «Уроки з поразок» вона зокрема розповідає, як: перестати контролювати дітей та навчити їх робити правильні висновки з невдач; допомагати дітям виконувати домашнє завдання; правильно хвалити і мотивувати дітей; пояснювати їм як сприймати програш; привчати їх до домашніх обов’язків; і як співпрацювати батькам з вчителями, щоб виховати покоління впевнених і компетентних людей.
М80
Мороз, Оксана. Боротьба за правду : як мій дядько переміг брехню / О. Мороз. — Київ : Yakaboo Publishing, 2020. — 160 с.
Книга розвінчує міф про те, що звичайна людина не може розпізнати брехню в ЗМІ та соціальних мережах. Може, проте для цього потрібно дотримуватися інформаційної гігієни. Простих правил, які здатен освоїти кожен і незалежно від віку.
Ш97
Шустер, Тара. Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалося / Т. Шустер ; пер. з англ. І. Вікирчак. — Київ : Yakaboo Publshing, 2021. — 320 с.
Тара Шустер — драматург,
дописувачка The New Yorker та Forbes, віце-президентка з розвитку та нових
талантів американського телеканалу Comedy Central, продюсерка комедійних шоу,
відзначених нагородами Emmy та Peabody. За всіма ознаками Тара — цілком зріла
особистість, але за зовнішнім іміджем успішності вона страждала та вдавалася до
медикаментозного самолікування не в останню чергу «завдячуючи» дуже незначній
участі батьків у її вихованні. Ніхто не знав, що непростий шлях свого
запізнілого дорослішання Тара торувала крізь депресію, хронічну тривожність та
почуття гнітючого сорому. Усе почалося, коли вночі свого 25-го, ювілейного дня
народження Тара у п’яній безпам’яті набрала номер свого психотерапевта. — Вона
знала, далі так не може тривати. У цій книжці авторка розповідає історію
власного перевиховання та перетворення на чемпіонку з любові до себе. Завдяки
простим щоденним ритуалам Тара змінила свою свідомість, тіло та стосунки, а
тепер навчить і вас, як: вдавати вдячність, аж, поки відчуєте її насправді
розкопати та зцілити любов’ю свої приховані емоційні рани розпізнати несвідомі
переконання-самообмеження і позбутися їх розвінчати внутрішнього недруга та
захиститися від самокритики розпочинати кожен день наснажено, натхненно,
готовою блищати створити собі життя, яке ви справді, цілком, збіса,
ОБОЖНЮВАТИМЕТЕ!
Немає коментарів:
Дописати коментар