Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

середа, 17 червня 2020 р.

Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою


17 червня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами (World Day to Combat Desertification and Drought).
У цей день у 1994 році в Парижі було прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням, в рамках якої цей процес розглядається як деградація земель під впливом будь-яких природних чи антропогенних чинників, а не лише утворення пустель як таких.
На сьогодні Конвенцію ратифікувало 196 країн світу, включаючи Україну. Цей день має на меті привернути увагу до стану агроландшафтів планети.
Деградація земель та опустелювання —– одні з найбільших загроз для сталого розвитку людства. Їх глобальний масштаб спричиняє серйозні проблеми як екологічного, так і соціально-економічного характеру — вимушений голод та масові міграції населення.
Біля 40% людства страждає від нестачі води. За даними міжнародних експертів, 12 мільйонів гектарів земель та 75 мільярдів тонн родючих грунтів щорічно стають непридатними для використання.
Достатньо гостро деградація земель та опустелювання проявляються і в Україні — водною та вітровою ерозією уражені близько 57% території. Внаслідок абразії руйнується до 60% узбережжя Азовського і Чорного морів та 41% берегової лінії дніпровських водосховищ. Щороку фіксується майже 23 тис. випадків зсувів. За різними даними, забрудненими є близько 20% українських земель [Вікіпедія].
Екологічні організації закликають охороняти землі, підвищувати родючість ґрунтів та заощаджувати енергоресурси для підтримки планетарної екологічної рівноваги. Основними напрямками у розвитку агросистем мають стати біологічні системи землеробства, впровадження меліоративної і агроландшафтної організації території, нових технологій вирощування сільськогосподарських культур (у тому числі ґрунтозахисних та енергозберігаючих), проведення робіт з вилучення з інтенсивного обігу малопродуктивних і ерозійно-небезпечних земель.


Немає коментарів:

Дописати коментар