Причиною усіх конфліктів і війн, які будь-коли відбувалися в історії людства є непорозуміння, - переконані психологи. Будемо ми товаришувати чи ворогувати з оточуючими залежить від того, чи ефективно ми побудуємо комунікацію. У нашій добірці «Секрети спілкування»: детальний посібник з мови тіла, який допоможе вам «читати» людей довкола; побудова взаємин у пташиному світі, наскільки поведінка пернатих схожа на людську і чого у них можна навчитися; як можна співпрацювати з кимось особисто нам неприємним і кардинально іншим; як розв’язувати проблеми поважаючи одне одного та з урахуванням спільних інтересів і мети.
Г60
Голланд, Сара Стюарт. Вважаю, що ви помиляєтесь (проте слухаю). Як вивести розмову з глухого кута / С. С. Голланд, Б. Сільверс ; пер. з англ. В. С. Ярмольчук. — Харків : Віват, 2020. — 240 с. — (Саморозвиток).
Розмови про політику стають дедалі токсичнішими. Гострі суперечності співрозмовників призводять до конфліктів й унеможливлюють здоровий діалог. Та авторки цієї книжки, Сара і Бет, вирішили випробувати раціональний підхід до розмов про політику та суперечливих питань сьогодення, як-от медичне обслуговування, права жінок, виховання дітей тощо. Сара і Бет мають абсолютно різні погляди, але доводять: суспільно важливі проблеми треба розв’язувати лише поважаючи одне одного та з урахуванням спільних інтересів і мети, а не з позиції протистояння.
К37
Кехейн, Адам. Взаємодія з ворогом : як працювати з людьми, які не викликають ні довіри, ні симпатій / А. Кехейн ; пер. з англ. Д. Кожедуба. — Київ : Лабораторія, 2021. — 160 с.
Багатьом знайома ситуація, коли потрібно вирішити проблему, але залучені в цей процес люди мають різні бачення подальших дій. Рішення затягується, робота стоїть на місці, переговори можуть заянти навіть тижні...
Автор книги, Адам Кехейн допомагає примирити сторони у конфліктній ситуації. Він дає дуже чіткий план дій щодо того, як можна співпрацювати з кимось особисто тобі неприємним і кардинально іншим. Його методика дозволить легко уникати неприємних моментів і досягати поставлених цілей.
Автор книги має досвід консультацій по вирішенню складних міжнародних питань, і він точно допоможе впоратися з менш заплутаними і не такими затягнутими в часі проблемами.
Б65
Бистрицький, Євген. Комунікація і культура в глобальному світі / Є. Бистрицький, Р. Зимовець, С. Пролеєв. — Київ : Дух і Літера, 2020. — 416 с.
Що відбувається з нами за доби ґлобалізації? Як розвиток сучасних комунікаційних технологій змінює людей і суспільства? Чому інтенсифікацію міжлюдських зв’язків, економічних та культурних взаємин супроводжує не інтернаціональне братерство, а міжнаціональні конфлікти? Як комунікативна рівність та доступність кожному засобів масової комунікації породжують революції? Чому пошуки істини перетворюються на владу постправди? В книзі надаються розгорнуті визначення ґлобалізації, комунікації і культури в їх внутрішньому взаємозв’язку. Разом з критичним викладом думок класичних і сучасних мислителів (М. Гайдеґґера, А. Шюца, Ю. Габермаса, Ж. Рансьєра, Ч. Тейлора, Ж.-Л. Нансі, У. Кімліки та ін.) автори відзначають провідну роль культури в її національних проявах як головного чинника опору процесам ґлобалізації та, водночас, їх основ ного мотиватора. Відомі явища суперечок і незгоди в сучасних міжнародному та локальному дискурсах дають підстави для переосмислення традиційного погляду на комунікацію як універсальний засіб порозуміння та примирення. Аналіз комунікації, здійснений у книзі, робить зрозумілішим зв’язок політики і культури. На тлі ґлобалізації та змагання націй за визнання стає яснішою роль комунікації як основи формування ідентичностей — колективної та індивідуальної, а також теоретичні шляхи подолання їх конфліктів. Автори не уникають теми небезпеки деґрадації культури дискурсу в публічній сфері — наслідку домінування в усіх сферах життя інформаційних технологій. Критика інфовлади, що спричиняє виникнення деперсоналізованого «світу без дійсності», доповнює складну картину ґлобалізації разом з прикладами того, як комунікація сприяє акумулюванню досвіду для творення нового.
К93
Курпатов, Андрій. Червона таблетка. Поглянь правді у вічі : кн. для інтелектуальної меншості / А. Курпатов ; пер. Ю. Бондаренко. — Київ : BookChef, 2021. — 352 с.
«Червона таблетка. Поглянь правді у вічі» — результат багаторічних досліджень відомого психолога Андрія Курпатова, написаний у доступному науково-популярному стилі. У книзі зібрані найважливіші наукові відкриття в галузі нейрофізіології, які допоможуть читачеві розібратися в принципах роботи мозку й ефективніше використовувати його для вирішення важливих завдань. Ви навчитеся розуміти поведінку й мотиви інших людей і взаємодіяти з ними для досягнення цілей. Питання про сенс життя перестане мучити вас, бо ви зрозумієте, чого хочете насправді і яким чином зможете цього досягти.
Н15
Наварро, Джо. Словник мови тіла. Секрети невербальної комунікації / Дж. Наварро ; пер. з англ. А. Легконця. — Харків : Віват, 2021. — 192 с. — (Саморозвиток).
Ця книжка — детальний посібник з невербальних сигналів, з якими ми найчастіше стикаємося в повсякденні. Вона складається з розділів, присвячених різним частинам тіла, і містить статті про понад чотириста найважливіших моделей поведінки, які автор зібрав за довгі роки спостережень. Ви навчитеся розпізнавати справжні почуття вашого візаві за ледь помітними змінами в зіницях; дізнаєтеся, як губи можуть виражати побоювання або небажання ділитися інформацією; ознайомитеся з безліччю варіантів жестикулювання і значенням кожного з них, а також знайдете багато цікавих порад, які допоможуть вам «читати» людей довкола. Ви знову й знову звертатиметеся до «Словника мови тіла», щоб збагнути, що насправді має на увазі бос, зрозуміти, чи зацікавлений у вас потенційний романтичний партнер, і навчитися виявляти себе в найвигіднішому світлі.
А92
Атамась, Наталія. Пташина історія : скандали, інтриги і мистецтво виживання / Н. Атамась. — Київ : Віхола, 2021. — 320 с. : іл. — (Наукпоп).
Що спільного у чубатих
синиць і українських господинь? Чому самкам пінгвінів подобаються гладкі
чоловіки та чим Дарвіну не вгодили павичі? Чи справді існує лебедина вірність і
як качки дають раду нахабним залицяльникам? І чому українцям слід перейматися через
папугу Крамера, що оселився в Києві? Відповіді на ці запитання знає
орнітологиня Наталя Атамась, яка у своїй книжці розповідає про те, як живуть
птахи і наскільки їхня поведінка схожа на людську (чи то навпаки — наші звички
нагадують пташині). Наталя з гумором пояснює, для чого птахи заводять гареми та
як “редагують” кількість і якість власного потомства, як вони будують гнізда й
шукають пару, планують зимування та чому пари розлучаються і залишають свої
родини. Особливе місце у книжці присвячено культурі бердвочингу, тобто
спогляданню й дослідженню птахів, і його терапевтичному впливу на людей.
Немає коментарів:
Дописати коментар