Згадати події кінця 2013-початку 2014 року, реконструювати те, що відбувалося в різних областях України, проаналізувати події Революції гідності та дізнатися про історичні витоки російської агресії легше і достовірніше, читаючи книжки з добірки «Хроніка Майдана і війни».
М14
Майдан від першої особи. Регіональнй вимір. Вип. 3. : у 2 ч. Ч. 2. Львівська - Чернігівська області / упоряд.: Г. Боднар, О. Доброер, Т. Ковтунович [та ін.] ; відп. ред. Т. Привалко ; Укр. ін-т нац. пам'яті. — Київ : К. І. С., 2018. — 432 с. : іл.
Збірник спогадів «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» підготовлено у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Проект виник навесні 2014 року і його метою є збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності.
На основі записаних спогадів започаткована серія друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».
«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник», - говорить координатор регіональних записів проекту Тетяна Привалко.
Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. У 2018 видали другу частину з розділами про решту областей: з Львівської по Чернігівську.
В48
Винницький, Михайло. Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності / М. Винницький ; пер. з англ. Р. Клочко. — Львів : Вид-во Старого Лева , 2021. — 560 с.
«Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності» — книжка Михайла Винницького, у якій детально та послідовно висвітлено події в Україні 2013–2018 рр. Ця історична праця поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який брав активну участь у протестах. Під час Революції Гідності Михайло Винницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій у своєму блозі «Думки з Києва». А згодом написав цю книжку, яка вперше побачила світ 2019-го року англійською мовою і стала внеском автора у відстоювання позицій України в її довголітній інформаційній війні.
Ч-75
Чорна, Світлана. З братами не воюють / С. Чорна ; фот.: О. Мельника [та ін.]. — Київ : Прометей, 2021. — 112 с. : фот. — (Фронтова бібліотека захисника Вітчизни).
Історичні витоки російської агресії проти України, основні причини та наслідки чисельних війн Володимире-Суздальського князівства — Московського князівства - Російської імперії - Російської Федерації проти Києва - така головна тема пропонованого видання. Авторка, оглядач газети Верховної Ради України «Голос України», лауреат премії Самійла Велична Світлана Чорна, аналізуючи українсько-російські військові та політичні взаємини протягом століть, називає російську агресію, спрямовану проти української державності та українства як такого, не регіональним конфліктом, а проявом цивілізаційного протистояння. Віроломний напад РФ на Україну, анексія Криму та війна на Донбасі позиціонують Росію як державу-агресора і спонсора міжнародного тероризму.
І-90
Історія війн і військового мистецтва . У 3 т. Т. 3. Від масових армій до відродження професійних армій (ХХ - початок ХХІ ст.) / В. Голубко, В. Грицюк, Л. Кривизюк, О. Лисенко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. — Харків : Фоліо, 2020. — 783 с. : іл.
Військова справа охоплює всі сторони існування і розвитку будь-якого суспільства, а також стосунків між його членами. Виробнича культура, розвиток і прогрес технологій, налагодження виробництва і поява нових технічних засобів завжди пов’язані з війнами. Таким чином можна стверджувати, що військова історія фактично є найповнішою історією людського суспільства, яка охоплює всі сторони його буття. Третій том нашого видання присвячений історії війн і військового мистецтва від масових армій до відродження професійних армій (ХХ – початок ХХІ ст.). Основну увагу приділено подіям двох світових війн. Уперше детально розібрані військові дії на території України, роль партизанів та участь українського народу в цих війнах.
Немає коментарів:
Дописати коментар