В усі часи на різних континентах жили амбітні войовничі люди, які хотіли підкорити світ, хай і ціною життя тисяч людей. І завжди були люди, які намагалися зупинити ці війни, або ж створити щось цінне для людства. Про це наша добірка «Подорож континентами у часі у пошуках геніальності». Пориньмо у події, що відбувалися в різних царинах європейської цивілізації протягом XV століття і по-новому погляньмо на події нашого століття. А також проаналізуймо разом з авторами чому видатні особистості народжувалися саме в цьому місці і в цьому часі. Вловімо дух геніальності, виведемо формулу лідерства і зробимо прорив у своїй царині. А можливо, використовуючи ці знання, нам вдасться побудувати суспільство, де немає війн.
І-90
Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Експедиції. Торгівля. Утопії / за ред. У. Еко ; пер. з італ.: О. В. Сминтини [та ін.] ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. — Харків : Фоліо, 2020. — 700 с. : іл.
Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність: Рим, Греція, Близький Схід; Середньовіччя: Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття; Сучасність: XVI — XХ століття. При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник — видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко (1932—2016) — керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія, Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка, Музика. Статті до розділів написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі. Том «Середньовіччя. Експедиції. Торгівля. Утопії» висвітлює події, що відбувалися в різних царинах європейської цивілізації протягом XV століття. Саме в цей період починається становлення модерної Держави в сучасному розумінні цього слова. Цей складний процес відбувається на тлі розростання церковної кризи, до того ж постійно точаться війни між різними державами та їх об’єднаннями. Але в середині сторіччя закінчується Столітня війна, і це сприяє об’єднанню Франції, посиленню монархії в Англії. Закінчення Реконкісти в 1492 р. стає відліковою точкою не тільки в формуванні єдиної Іспанії, а й вважається закінченням доби Середньовіччя і початком нової епохи — Відродження. В цьому ж році було відкрито Новий Світ — Америку. Стрімко розвивається торгівля, з’являються нові мануфактури. Все це веде до розквіту мистецтва, літератури, філософії і культури. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом — всесвітньо відомими шедеврами, першодруками з багатьох музеїв світу та ін.
Д40
Дженкіс, Саймон. Стисла історія Європи. Від Перикла до сьогодення / С. Дженкіс ; пер. з англ. В. Горбатька. — Київ : КМ - Букс, 2021. — 384 с. : іл.
Характерною особливістю цієї книги є надзвичайно цікавий, часом несподіваний і свіжий погляд на історію Європи, жвава й дотепна манера викладу. Перед читачем постає частина світу, яка, з одного боку, характеризується жорстокими кризами та безперервним зіткненням самобутніх культур, а з іншого - невтомним прагненням до побудови суспільства, заснованого на одностайності громадян. Імперські амбіції багатьох європейських держав, внутрішні конфлікти та екзистенційні загрози нині є так само актуальними, як і в часи завоювань Олександра Македонського. Однак автор висловлює сподівання, що народи Європи через сучасні економічні, торговельні та культурні механізми спроможуться побудувати відносини, що дадуть їм змогу жити в гармонії з самими собою та своїми сусідами.
Б68
Блек, Джеремі. Історія світу від найдавніших часів до сьогодення / Дж. Блек ; пер. з англ. О. Буйвола. — Харків : Віват, 2021. — 256 с. : іл. — (Подарункові видання).
Видання містить аналіз багатотисячолітнього періоду історії людства: доісторична доба й теорії походження людини, зародження землеробства в долині Нілу й виникнення держав у Межиріччі; падіння Давнього Риму й розвиток науки в ісламському світі; міжнародна торгівля вздовж Великого шовкового шляху й епоха Просвітництва, світові війни й революції Нового часу та проблеми сучасності. Натхненний найновішими відкриттями в галузі історіографії, професор Джеремі Блек аналізує події нашої історії, завдяки чому читач дістане змогу поглянути як на минуле, так і на сьогодення з нової точки зору.
В14
Вайнер, Ерік. Географія геніальності : найцікавіші місця світу від Давньої Греції до Кремнієвої долини / Е. Вайнер ; пер. з англ. О. Гульоватої. — Харків : Віват, 2021. — 448 с. — (Саморозвиток).
Чи замислювались ви коли-небудь, як формується геніальна особистість і чому саме в тому або тому конкретному місці та часі? Завдяки чому з’являються блискучі, талановиті, творчі люди, такі як Стів Джобс, Томас Едісон або Альберт Ейнштейн? У цій захопливій книжці Ерік Вайнер вирушає в подорож слідами геніїв, у місця, де все сприяло появі новацій і творчому розвитку. Автор досліджує минуле і сьогодення, стародавні Афіни і Кремнієву долину, Китай за династії Сун і Флоренцію доби Ренесансу, Відень часів Моцарта і Фройда, Единбург за Просвітництва і Колкату на межі століть. Майстерно поєднуючи історичні факти і власні висновки, добуті з опитувань експертів, інтерв’ю з екскурсоводами, розмов із місцевими, Ерік Вайнер пропонує нам поміркувати ось про що: чи є можливим нині, саме тут і тепер, вловити той самий дух геніальності, сприятливий для появи сучасних геніїв?
Г93
Гудвін, Доріс Кірнс. Лідерство у буремні часи / Д. К. Гудвін ; пер. з англ. К. Смаглій. — Харків : Віват, 2021. —592 с. — (Історія та політика).
Не існує єдиного рецепта
лідерства. Це доводять власним життям і діяльністю президенти США — Авраам
Лінкольн, Теодор Рузвельт, Франклін Рузвельт і Ліндон Джонсон. Їхні прагнення,
кар’єрні шляхи й тактики ухвалення рішень геть несхожі. Проте є й дещо спільне:
особлива наснага та віра у власні сили й свою націю. Ці люди започаткували
глобальні державні перетворення, змінивши хід історії Сполучених Штатів і
всього світу, об’єднали заради спільної мети та повели за собою
співвітчизників. Їхні лідерські риси найяскравіше проявилися саме в буремні
часи. І саме цей досвід варто перейняти — керівникам країн і бізнесменам,
кризовим менеджерам і звичайним людям.
Немає коментарів:
Дописати коментар