Зараз ми називаємо збройний конфлікт, який виник 2014 року і триває й досі «війна в Україні», «вторгнення агресора». Тоді невпевнено вимовляли «антитерористична операція». Пропонуємо вам відслідкувати як змінювалася свідомість українців, оцінюючи документальні факти тих подій, описані у книжках добірки «Хроніка війни 2014 - 2020».
Б91
Бура, Дар'я. Хроніка війни. 2014–2020 . У 3 т. Т. 1. Від Майдану до Іловайська / Д. Бура, О. Красовицький ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. — Харків : Фоліо, 2020. — 478 с. : іл. — (Хроніка).
«Хроніка війни» — це документальне дослідження, літопис-хроніка подій 2014–2020 років в Україні, від завершального етапу Майдану до наших днів. Метою написання книги було прагнення переосмислити новітню історію, нагадати хронологію подій, що призвели до анексії Криму Російською Федерацією і початку гібридної збройної військової агресії РФ на Донбасі. Упорядники переглянули і хронологічно впорядкували тисячі публікацій щоденних новин і повідомлень з офіційних джерел. Сухі інформаційні рядки зведень проілюстровані свідченнями безпосередніх учасників подій, процитованих з книг-хронік, що вийшли раніше у видавництві «Фоліо». Долучені спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, про новітніх героїв, хто заплатив найдорожчу ціну за спокій і добробут українців. Ця книга — нагадування світовому суспільству про те, що російсько-українська війна триває, і не можна забувати про тих, хто зі зброєю в руках фактично захищає благополуччя Європи. Перший том «Від Майдану до Іловайська» тритомника «Хроніка війни. 2014–2020» охоплює період з кінця лютого 2014 року до перших днів вересня 2014 року.
Б91
Бура, Дар'я. Хроніка війни. 2014–2020 . У 3 т. Т. 2. Від першого до другого "Мінська" / Д. Бура, О. Красовицький ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. — Харків : Фоліо, 2020. — 474 с. : іл. — (Хроніка).
Другий том «Від першого до другого "Мінська"» тритомника «Хроніка війни. 2014–2020» висвітлює події з вересня 2014 року до 20 лютого 2015 року.
Б91
Бура, Дар'я. Хроніка війни. 2014–2020 . У 3 т. Т. 3. П'ять років гібридної війни / Д. Бура, О. Красовицький ; худож-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. — Харків : Фоліо, 2020. — 478 с. — (Хроніка).
У третьому томі «П’ять років гібридної війни» тритомника «Хроніка війни. 2014—2020» подається хроніка новин від кінця лютого 2015 року до 31 жовтня 2020 року.
Ч-49
Чернієнко, Віктор Володимирович. Щоденник військового лікаря / В. В. Чернієнко ; худож.-оформ. М. С. Мендор. — Харків : Фоліо, 2020. — 188 с. — (Воєнні щоденники).
«Щоденник військового лікаря» — книга автобіографічна, це записки молодого хірурга про війну, а точніше — про страшні події Іловайського котла 2014 року, який став найбільшою трагедією української армії в ході війни на Донбасі. Це книга про простих українських хлопців, які опинилися на війні, про їхню мужність, неймовірний героїзм та людяність при захисті своєї Батьківщини.
Р60
Родін, Ігор Вікторович. Батальйон "Донбас". Записки добровольця / І. В. Родін ; пер. з рос. В. М. Верховеня ; худож.-оформ. М. С. Мендор. — Харків : Фоліо, 2020. — 188 с. — (Воєнні щоденники).
Ігор Родін — воєнний історик і публіцист із Києва. Вивчав період Першої світової та Громадянської воєн, захоплювався російськими полководцями, ідеями Білого руху. Але 2014 року, у віці 53-х років, пішов захищати Україну від «русского мира». На фронт ішов добровольцем у складі батальйону «Донбас». При виході з Іловайська потрапив у полон до російських військових. Був звільнений під час обміну полоненими. До війни на Донбасі Ігор Родін написав дві книги і сорок вісім статей з російської воєнної історії. Тепер пише історію своєї країни. Першим результатом є ця книга.
В61
Вовк, Ірина Олегівна. Василь Сліпак / І. О. Вовк. — Харків : Фоліо, 2020. — 122 с. : іл. — (Справжні герої).
Василь Сліпак («Міф») (1974—2016) — всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери. Він не зміг залишатися осторонь драматичних подій в Україні — був учасником Революції Гідності, давав благодійні концерти, збираючи кошти для українських військових. І згодом сам вирішив їхати на війну, бо «на фронті саме та Україна і ті українці, яких мріє бачити». Заради вільної України героїчний «Міф» воював і віддав своє життя. Авторка книги через спогади близьких, рідних, друзів Василя Сліпака створює живий образ талановитого, яскравого і сміливого співака-воїна, Героя України.
Немає коментарів:
Дописати коментар