Що і як краще читати дітям? Як має виглядати книжка ззовні і чим її оздобити, щоб хотілося взяти в руки і прочитати? Як подавати інформацію так, щоб інші хотіли прочитати вашу історію? Як влучно вживати слова в тому чи іншому випадку, а також збагатити мову афоризмами відомих авторів? Відповідь на ці і багато інших питань ви знайдете у книжках з добірки «Як виховати читача».
П49
Пол, Памела. Як виховати читача / П. Пол, М. Руссо ; пер. з англ. О. Стукала ; іл.: Д. Яккаріно, Л. Фенг, В. Бросгол [та ін.]. — Київ : ArtHuss, 2020. — 264 с. : іл.
Коли літературні поради стають твоїм фахом, чому б не поділитись улюбленими книжками й рекомендаціями для батьків немовлят, дошкільнят і наймолодших читачів? Редакторки «The New York Times Book Review» Памела Пол і Марія Руссо написали не лише про те, як читати дітям різного віку (від народження й до старшої школи), а й про те, що їм краще читати. Зручно поділена на «вікові» й «тематичні» рубрики книжка може стати комплексним путівником у світ дитячої психології й літератури — короткі анотації чергуються тут із дуже практичними порадами, як прищепити малюкам любов до книжок, відповідями на поширені запитання й розвінчуванням міфів. Зручним і приємним додатком до українського видання стали примітки про українські переклади згаданих видань.
Н56
Нестеренко, Петро. Художній образ української книги ХХ–ХХІ століть / П. Нестеренко. — Київ : Саміт-книга, 2021. — 268 с. : іл.
Книжка пропонує читачеві дослідження Петра Нестеренка, яке стосуєтся не тільки ілюстрації та книжкової графіки XX-XXI століття, а й інших компонентів естетичного образу книги - формату, паперу, обкладинки, форзаців, фронтисписів тощо. Читач знайде тут дуже цікаві міркування автора щодо інших елементів мистецтв книги - від обкладинки й титула - до футляра як декоративно-графічного засобу презентації коштовних мистецьких видань - монографій чи альбомів.
Е32
Едж, Крістофер. Як #писати і не лажати / К. Едж ; пер. з англ. Ю. Максимейко ; іл. П. Малголланда. — Харків : Віват, 2020. — 158 с. : іл. — (Саморозвиток).
Яскрава динамічна книжка про те, як нарешті засісти за роботу й написати приголомшливий текст. Автор розповідає, із чого варто почати, де черпати ідеї, як побудувати логічний сюжет і багато чого іншого, що знадобиться як початківцям, так і тим, хто хоче вдосконалити стиль письма. На сторінках ви знайдете безліч порад і натхненних прикладів з творчості відомих письменників, як от Джоан Ролінґ або Ніла Ґеймана, а також кумедні малюнки, завдання й цікаві запитання, відповіді на які допоможуть вам вигадати дещо креативне й самобутнє. З цією книжкою розумієш, що писати — легко, а процес створення тексту схожий на цікаву гру більше, аніж ви могли собі уявити.
Б24
Бардакова, Юлія Євгенівна. Уживаймо влучно, або Як уникнути найпоширеніших помилок / Ю. Бардакова ; іл. А. Банкулова. — Харків : Основа, 2021. — 144 с. : іл. — (Візуалізований довідник).
Квиток чи білет? Настоювати чи наполягати? Мішати чи заважати? Не поспішайте обирати з-поміж двох варіантів правильний, адже всі ці слова є в українській мові. Питання лише в тому, у яких випадках використовувати кожне з них?
С44
Сковорода, Григорій. Вибрані афоризми / Г. С. Сковорода ; передм. І. Дзюби ; упоряд. та авт. вступ. сл. А. Рудзицький ; худож. О. Ройтбурд. — Харків : Фоліо, 2020. — 256 с. : іл.
Книга вибраних афоризмів видатного українського філософа, поета та педагога Григорія Сковороди (1722–1794). Кожен афоризм Григорія Сковороди проілюстровано твором Олександра Ройтбурда.
Немає коментарів:
Дописати коментар