Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

вівторок, 9 травня 2023 р.

Гід з коректного спілкування «Довідник безбар’єрності»

36

Д58

Довідник безбар'єрності / упоряд. Т. Касьян ; вступ. слово О. Зеленської. — Харків : IST Publishing, 2022. — 224 с. : іл. + 2 дод. — Текст укр. та шрифтом Брайля.

«Довідник безбар’єрності» є ініціативою і флагманським проєктом першої леді Олени Зеленської. Це унікальне за формою та якістю мультиформатне видання, яке можна не лише читати, але й відчувати на дотик – зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням та QR-кодами на переклад українською жестовою мовою – справжній гід з толерантної комунікації та взаємодії з різними людьми, покликаний вплинути на культуру мови.

 Структура Довідника включає в себе п’ять розділів.

Розділ «Складники безбар’єрності» простою та доступною мовою розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, універсальний дизайн тощо.

У розділі «Правила безбар’єрної мови» наведені та пояснені принципи безбар’єрної мови — мови, у якій відсутні слова, фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до людини.

У розділі «Словник коректних термінів» зібрані поняття, які некоректно вживати стосовно різних людей. Тут пропонуються варіанти, як говорити правильно і пояснюється, чому саме так.

Розділ «Безбар’єрний календар» розповідає про важливі дати, визначні і пам’ятні дні та пояснює, як їх відзначати, та коли привітання є недоречними.

У розділі «Етика взаємодії» даються відповіді на запитання, як толерантно та етично взаємодіяти з людьми з різними формами інвалідності.

Видання – не для продажу, його примірники відправлено національним та обласним бібліотекам, щоб кожен безкоштовно міг познайомитися з посібником із нової етики спілкування. Зокрема, у нашому Файному місті «Довідник» є в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці, у відділі читального залу у вільному доступі.

Усі бажаючі, прочитавши видання, дізнаються про те, якими є складники безбар’єрності та правила безбар’єрної мови, ознайомляться зі словником коректних термінів та зможуть засвоїти етику взаємодії з різними людьми.

Немає коментарів:

Дописати коментар