Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

середа, 3 травня 2023 р.

Голда Меїр: від злиднів до влади.

 

125 років тому, 3 травня 1898 року  в Києві народилася дівчинка, якій судилося стати однією з легенд ХХ століття. Голда Меїр, ізраїльська державна діячка, яка була родом з України. Одна із засновників держави Ізраїль, 4-й прем'єр-міністр Ізраїлю. Пропонуємо вам книжки з фонду читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

94(5)

М45 

Меїр, Голда. Моє життя / Г. Меїр ; пер. з англ. Я. Стріха. — Київ : Наш Формат, 2021. — 424 с. — (Єврейська бібліотека).

Історія життя Голди Меїр — це дивовижна казка про Попелюшку, яка народилася в бідній єврейській родині, яка пережила дві еміграції, і послідовно стала послом, міністром, а потім і главою уряду суверенної держави. Її батько був простим теслею, а вона стала третьою жінкою в новітній історії людства, яка очолила кабінет міністрів суверенної держави. До неї лише на Шрі-Ланці та в Індії уряди очолювали жінки: Сірімаво Бандаранаїке і Індіра Ганді. Пізніше жінки очолювали вищі органи виконавчої влади в багатьох країнах: у Великобританії (Маргарет Тетчер) і Норвегії (Гру Харлем Брутланд), Пакистані (Бе-назир Бхутто) і Туреччини (Тансу Чиллер), Франції (Едіт Крессон) і Німеччини (Ангела Меркель) ... Голда Меїр була однією з перших, і її внесок в те, що стежка для жінок до вершин державної влади була протоптана, вельми і вельми значний.

32

Б25  

Баркетт, Елінор. Голда : [перша жінка – прем’єр-міністр Близького Сходу] / Е. Баркетт ; пер. з англ. Р. Сторожук. — Харків : Віват, 2020. — 512 с. — (Біографії та мемуари).

Ґолда Меїр була першою жінкою — очільницею держави в новітній історії, однією із засновників Ізраїлю, успішною політикинею, справжньою «залізною леді». Її відданість створенню й захисту єврейської батьківщини від лютих ворогів та підступних союзників сформувала політику Близького Сходу наступних десятиліть. Вона стала «аномальним явищем» для тодішньої патріархальної влади, зокрема через свою залізну рішучість у поєднанні з шармом, доброзичливістю, безкомпромісністю та цілковитою відданістю своїй країні. У цій захопливій біографії авторка знайомить читача з маловідомими фактами життя Ґолди Меїр, пояснюючи її складну мотивацію та ідеали, розповідаючи про особисті перемоги та розчарування цієї легендарної персони. Ґолда була справжньою супержінкою: дещиця від Емми Ґолдман, щось від Нельсона Мандели. Її неймовірна впевненість та сила волі змотивує вас на нові звершення.

Немає коментарів:

Дописати коментар