У 2019 році Президент України підписав Указ №152/2019 про відзначення 6 травня Дня піхоти. Цього року в країні його відзначають вже вп`яте. В Указі йдеться, що це професійне свято встановлено «з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».
Чому наших піхотинців вшановують саме 6 травня? Адже цього дня у 1648 році козаки перемогли в битві біля Жовтих Вод. Битва вважається першою переможною — під проводом Богдана Хмельницького. А ще 6 травня відзначають релігійне свято — День Юрія Змієборця, який був одним із покровителів українського війська.
Наші піхотинці разом з воїнами інших родів та видів військ з 2014 року під час Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил мужньо боронили Україну. Як і минулого року, День піхоти нині відзначається в умовах відбиття широкомасштабної збройної російської агресії проти України.
Під натиском наших піхотинців навесні 2022 року ворог втік із Київської, Чернігівської та Сумської областей. Українська піхота брала участь у блискавичному контрнаступі на Харківщині. А у листопаді минулого року воїни-піхотинці разом з іншими родами та видами військ звільнили обласний центр України — місто Херсон. І за це тисячі воїнів відзначені державними нагородами.
Сьогодні українські піхотинці готові до звільнення інших територій нашої держави.
Немає коментарів:
Дописати коментар