Україна зіткнулася і веде війну з сильним, зловісно безпринципним ворогом – ядерною Росією. Вистояти в конфронтації і успішно стримати натиск її непримиренності і агресії – дуже серйозне завдання для цього покоління українців. «Саме результативне стримування буде означати для України перемогу», - стверджують спеціалісти. У книжках з добірки «Як перемогти Росію у війні майбутнього» найавторитетніші фахівці в області безпеки і оборони, історики та дипломати розмірковують про сильні і слабкі сторони Росії і України.
Г67
Горбулін, Володимир. Як перемогти Росію у війні майбутнього. / В. Горбулін ; ред. К. Великородна. — Київ : Брайт Букс, 2021. — 243 с.
Академік Володимир Горбулін, один з найавторитетніших фахівців в області безпеки і оборони, присвятив свою книгу окресленню єдиного для перемоги шляху – відродження і зростання оборонного потенціалу країни, створення і розвитку в Україні асиметричного арсеналу стримування російської або будь-якої іншої потенційної агресії. На думку автора, невід'ємним елементом такого асиметричного арсеналу є: трансформовані розвідки, перекроєна в контррозвідувальний орган Служба безпеки України, спеціально підготовлені структури інформаційної боротьби, кардинально модернізована армія, вивірене, законодавчо оформлена територіальна оборона, створення і розгортання нової ракетної техніки, нові підходи в розвитку Сил спеціальних операцій, оперативне переозброєння ЗСУ з акцентом на сучасні технології.
М17
МакФол, Майкл. Від Холодної війни до Гарячого миру. Американський посол у путінській Росії / М. МакФол ; пер. з англ.: О. Чупи, Г. Василенко. — Київ : Yakaboo Publishing, 2020. — 496 с.
Колишній посол США в Росії, науковець Майкл МакФол аналізує відносини між двома країнами — Росією та США — у їхньому тридцятирічному розвитку. Ще у 1980-х автор уперше відвідав Росію й щиро полюбив радянських громадян за їхнє прагнення демократичних змін. Пізніше МакФол став першою особою при президентові Обамі, яка просувала політику Перезавантаження в американо-російських відносинах, а потім — і послом у Росії. Однак, попри неймовірні докладені зусилля, усі сподівання на покращення взаємин між двома державами-антиподами не справдилися. Що сталося? Чому Росія, демонструючи позірну прихильність до демократичних цінностей, почала згортання свободи слова, вторглася в Україну, дозволила собі втручання у вибори президента США? Чому Сполучені Штати Америки так і не змогли втілити стратегію Перезавантаження в життя попри її палку підтримку серед самих росіян? Де й коли дипломатія в колись холодних відносинах стала такою нестерпно гарячою? У книжці «Від Холодної війни до Гарячого миру» Майкл МакФол подає детальну історію розвитку й занепаду американо-російських відносин і розглядає причини, які могли призвести до такого невтішного результату.
Ф40
Фельштинський, Юрій. Від Червоного терору до мафіозної держави : спецслужби Росії в боротьбі за світове панування (1917-2036) / Ю. Фельштинський, В. Попов ; пер. з рос. С. Громенко. — Київ : Наш Формат, 2021. — 624 с.
Ця книжка розповідає про історію захоплення влади в Росії державною безпекою як інститутом і простежує всі етапи цього захоплення — від грудня 1917 року, коли було утворено ВЧК під керівництвом Фелікса Дзержинського, до сучасності, коли через каскад неконституційних маневрів влада в Росії опинилася в руках ФСБ, а крісло президента здобув колишній директор ФСБ Володимир Путін. Читач виявиться свідком смертельної і кривавої боротьби між держбезпекою та компартією, яка завершилася перемогою КГБ над КПРС у 1991 році й над усією країною — у 2000-му, коли президентом, навічно, став Путін.
В91
В'ятрович, Володимир. Нотатки з кухні «переписування історії» / В. В'ятрович. — Київ : Наш Формат, 2021. — 528 с.
Це книжка не про переписування історії. Вона — про спроби українців написати історію власної держави. Звільнитися з полону думок «старшого брата» й досягнути справжньої незалежності — коли можеш розповідати свою історію від першої особи. Як історію України, а не Росії, Польщі чи ще когось на нашій землі. У ній автор зібрав низку власних публікацій — від початку 2000-х до нашого часу — та доповнив їх сучасним наративом. Це статті, колонки, інтерв’ю, у яких ідеться про національну самосвідомість, Голодомор, визвольну боротьбу й «людей волі», Помаранчеву революцію і Євромайдан, матеріали під грифом «цілком таємно», які одного дня стали «цілком нетаємними». Значну частину цієї історії автор ретельно дослідив, а ще частину — допомагав творити. Ось чому це книжка про минуле — автора, українців, минуле загалом, про історію як history і story, про колективне й особисте.
М64
Мирончук, Владислав. До ліктя лікоть : нарис історії Української народної самооборони (1989-2019 рр.) / В. Мирончук. — Київ : Темпора, 2021. — 284 с. : іл.
Ця книжка розповідає про
історичну долю та бойовий шлях Української народної самооборони, широковідомої
як УНА — УНСО. У ній вперше в такому обсязі подаються різні аспекти діяльності
організації, для висвітлення яких було використано багато ексклюзивного
матеріалу. Видання присвячується 30-й річниці створення УНСО.
Немає коментарів:
Дописати коментар