Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

неділя, 12 травня 2024 р.

«Материнської душі красота» (до Дня матері)


 

Для багатьох людей їхні матері є найбільш цінними людьми у їхньому житті. Материнська любов і підтримка надають нам найбільшу силу та натхнення. Матері — це ті, хто навчає нас, виховує, оберігає, допомагає, надихає і підтримує у будь-яких життєвих ситуаціях.

Материнська любов безмежна і безумовна. Вона проявляється в кожному жесті, слові та дії матері. Матері завжди готові жертвувати своїм часом, енергією та силами для щастя своїх дітей. Вони є опорою у скрутні часи і першими вітрилами нашого життя.

У світі створили особливе свято для вшанування мами — День матері. В Україні його традиційно святкують в другу неділю травня. 2024 року ця важлива дата припадає на 12 травня. Запроваджене воно було указом президента України від 10 травня 1999 року.

В деяких інших країнах світу День матері щороку святкують 13 травня.

Запропонувала заснувати таке свято американка Анна Джервіс ще 1908 року. Однак в той час подія не несла такого позитивного характеру, як сьогодні. На жаль, мати Анни померла передчасно, тому жінка хотіла, щоб діти мали окремий день, коли могли вшановувати своїх матерів.

Вона надсилала листи з ініціативою кілька років поспіль. І, врешті-решт, 1910 року отримала позитивний результат. Того року у штаті Вірджинія (США) почали офіційно святкувати День матері. Далі, крок за кроком, все більше штатів впроваджували це свято. Згодом американська традиція перейшла у інші країни світу. Наприклад, одразу після Першої світової війни День матері почали святкувати у Швеції, Норвегії та кількох інших країнах Європи.

Мама в нашій країні з давніх-давен вважалася справжньою берегинею домашнього вогнища і саме тою людиною, до якої діти завжди приходять за добрим словом, порадою та допомогою. І, хоча офіційно День матері з'явився в Україні порівняно недавно, шанують її українці набагато довше. До прикладу, в Канаді українська діаспора почала вітати своїх матерів ще на початку XX століття (1928 року), а в західних регіонах Україні така ініціатива з'явилася через рік після цього.

Головна традиція свята - цього дня від щирого серця вітають мам. Дарують квіти, подарунки та всіляко висловлюють повагу і любов до матері - за їхнє добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Ті, хто втратив маму рано, йдуть із квітами на їхні могили, щоб вшанувати пам'ять найдорожчої людини.

 

 

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар