Буває, що тривалі новорічні свята порушують здоровий режим – харчування перестає бути збалансованим, збивається режим сну, активність різко знижується. Переїдання та сон до обіду впливають на самопочуття, продуктивність і здоров’я. Нагадаємо, що наше здоров’я міститься саме в кишківнику.
Щоб розібратись, як грамотно відновити здоровий режим дня і припинити хаотично доїдати салатики – поради експертів з книжок добірки «Як відновити здоровий режим після свят».
Р32
Регіна Доктор. Здорове харчування у великому місті / Регіна Доктор ; пер. А. Сіненко. — Київ : BookChef, 2020. — 304 с.
Здорове харчування — основа нашого здоров’я. Це не тільки легкість і енергія, чудовий настрій і самопочуття, а й профілактика багатьох захворювань. Однак багато хто думає, що в сучасних умовах великого міста, при шаленому ритмі життя дотримуватися принципів здорового харчування неможливо. Автор цієї книги — лікар-дієтолог, засновник Школи здоров’я «Regina Doctor» і автор популярного блоґу в Instagram про здорове харчування — переконає вас у зворотному. Як правильно вибирати продукти і готувати? Який режим харчування ідеальний і чому? Чи варто приймати вітаміни і БАДи? Як харчуватися у відпустці, щоб не привезти до зайвих кілограмів? Крім того, ви знайдете прості рецепти страв, які допоможуть почати здоровий спосіб життя.
О-46
Озерна, Дарка. Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя / Д. Озерна ; наук. ред. Р. Буяновський. — Київ : Yakaboo Publishing, 2020. — 160 с. : іл.
У книжці зібрані актуальні рекомендації щодо різноманітних налаштувань важливих аспектів нашого життя: раціону, налагодження ваги і сну, управління стресом, фізичної активності та медичних обстежень. Авторка аргументує кожну тезу, спираючись на сучасні наукові дані, медичні рекомендації та протоколи діагностики й лікування. Ви навчитеся зважено і свідомо ставитися до власного здоров’я та способу життя, не впадати у крайнощі, не вірити в чарівні таблетки і не вдаватися до суворих обмежень. Ця книжка написана для і про сучасних українців та українок, з глибоким розумінням і емпатією до їхніх щоденних викликів. Почавши роботу над собою, ви дуже швидко зрозумієте, чого саме потребуєте і як виявити й виправити систематичні помилки. Усе це без жахливих дієт, виснажливих тренувань, смс і реєстрації та не за всі гроші світу.
Н20
Найду, Ума. Їжа для ментального здоров'я. Як харчуватися, щоб жити без стресу, депресії і тривожності / У. Найду ; пер. з англ. Н. Яцюк. — Київ : Наш Формат, 2021. — 344 с.
«Шлях до серця чоловіка лежить через шлунок» — ви напевно чули цей вислів. Авторка цієї книжки схиляє до іншої інтерпретації: шлях до ментально здорового життя лежить через шлунок і кишківник. Невже завдяки раціону можна подолати депресію і тривожність? Який зв’язок між їжею і настроєм? Чому кишківник називають «другим мозком» і коли він «засмучений»? Який зв’язок між салямі й біполярним розладом? Що їсти, коли дошкуляють втома й безсоння? Як вплинути на стрес за допомогою меню? Ума Найду аналізує найсучасніші дослідження і пропонує варіанти, як позбутися різних ментальних проблем. У книжці ви також знайдете історії з психіатричної практики авторки та раціони з детальними рецептами: меню для подолання депресії, тривожності, для ідеального сну, зменшення втоми, поліпшення пам’яті, посилення лібідо тощо.
М74
Мозлі, Майкл. Розумний кишківник. Як змінити своє тіло зсередини / М. Мозлі ; пер. з англ. А. Цвіри. — Харків : Віват, 2020. — 240 с. — (Саморозвиток).
Автор цієї книжки стверджує, що кишківник — наш «другий мозок»: він містить понад сто мільйонів нейронів — приблизно стільки ж, скільки й мозок кішки. Кишківник не вміє розв’язувати геометричних задач і не переймається податками, натомість регулює травлення й нормалізує самопочуття людини. У формі мандрівки травною системою доктор Майкл Мозлі розповість про те, що роблять органи травлення і що стається, коли з ними щось не так. А ще запропонує науково перевірені методи, які допоможуть контролювати харчові вподобання й сприятимуть схудненню. Розкаже, як плекати «хороших» бактерій, що відповідають за нормальне функціонування кишківника, і як боротися з «поганцями», які викликають ожиріння та інші захворювання. Наприкінці книжки ви знайдете рецепти від дієтологині Тані Боровскі та лікарки загальної практики Клер Бейлі — весь арсенал засобів, щоб нормалізувати роботу кишківника й поліпшити загальний фізичний стан.
Б90
Бульсевич, Вілл. Прокачайся клітковиною. Рослинна програма оздоровлення й схуднення / В. Бульсевич ; пер. з англ. І. Павленко. — Київ : BookChef, 2021. — 432 с.
Здоров’я кишечника — ключ до активного
метаболізму, балансу гормонів і уникнення запального процесу, який спричинює
багато захворювань. А найкоротший шлях до здоров’я кишечника — це клітковина.
Гастроентеролог Вілл Булсевич запевняє: для того щоб оздоровити організм і
позбавитися зайвої маси тіла, не потрібні обмежувальні дієти. Достатньо
наповнити свій раціон багатими на клітковину продуктами харчування. Він
докладно й зрозуміло пояснює механізми, які вмикаються або вимикаються під
впливом бактерій, що живуть у кишечнику, розповідає, як саме можна запобігти
негативним і домогтися позитивних змін, а головне — переконливо доводить: бути
здоровим зовсім нескладно.
Немає коментарів:
Дописати коментар