Традиція святкування Різдва об'єднує різні країни, проте кожен народ може похвалитися своїми особливими звичаями, які більше ніде не зустріти. Часто такі традиції віддзеркалюють особливі риси характеру цього народу. Українське Різдво – родина за святковим столом, дідух, кутя, колядки, вертеп, а головне світла атмосфера і наші думки і мрії, які відображають цінності і визначають напрямок нашого розвитку. Створити таємничу містерію свята нам допоможуть поради, зібрані в книжках добірки «Містерія Різдва».
М65
Містерія Різдва : [12 страв, віршів, коляд] / упоряд. та світлини С. Савки. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. — 84 с.
Ця книжка — про тепло і затишок родинного свята. Про цінності та традиції, що єднають покоління. Бо Різдво — найтаємничіше та найочікуваніше свято для українців. Ця книжка, немов та торба міхоноші, наповнена рецептами святвечірніх страв, колядками і віршами, без яких немислиме свято-дійство Різдва. Вона стане чудовим подарунком вашим рідним та близьким і допоможе власноруч створити атмосферу свята у вашому домі.
Г37
Гербіш, Надійка. Велика Різдвяна книжка / Н. Гербіш, Я. Грицак ; іл. К. Борисюк, Ю. Несмеянової, Л. Стецькович [та ін.]. — Київ : Портал, 2020. — 200 с. : іл.
Різдво — свято з особливою атмосферою надії та дива. В історії чимало зворушливих прикладів, як-от перемир’я під час Другої світової, коли по обидва боки фронту звучала та сама колядка. Голоси двох авторів переплітаються, щоразу додаючи нових смислів та інтонацій у розмову про найсвітліше свято. Історичні факти, роздуми про народження Бога, традиційні та комерційні символи, Різдво в маскультурі — мозаїка тем, що витворює особливе різдвяне співзвуччя.
Ф79
Форсайт, Марк. Різдвяний ріг достатку. Історії, які ховаються за традиціями коляди / М. Форсайт ; пер. з англ. Х. Кунець ; худож.-оформ. О. Гугалова-Мєшкова. — Харків : Фоліо, 2020. — 107 с. — (Шедеври нон-фікшн).
Марк Форсайт у книзі «Різдвяний ріг достатку» заглиблюється у витоки Різдва та значення, що стоять за традиціями та історіями, які ми сприймаємо як звичайні під час свят. Чи знаєте ви, чому ми приносимо мертве дерево в будинок і прикрашаємо його? Чому відлічуємо дні до Різдва з Адвентом? І чому ми відзначаємо цей день 25 грудня? Багато людей припускає, що ці традиції є сучасними варіантами язичницьких, але цей міф насправді дотепно спростовується автором. Як каже Марк Форсайт на початку своєї книги: «Якби треба було пояснити, що таке Різдво, комусь, хто про нього ніколи не чув — скажімо, …інопланетянину — спочатку б це його, напевно, спантеличило, а потім він підірвав би всю нашу планету — щоб не ризикувати».
C56
A christmas carol : Cristmas book. — New York, 1984. — 162 p.
Ілюстрований класичний твір Чарльза Діккенса без скорочень. Ебенезер Скрудж – зла, літня людина, яка ненавидить усе, навіть Різдво. Але, коли його відвідують три духи, Скрудж відряджається у подорож в своє минуле, теперішнє і майбутнє, яка змінить його назавжди. У книжці міститься біографія Чарльза Діккенса та інтернет-покликання, щоб знайти більше інформації онлайн.
У 68
Ураїнський вертеп : вертеп у драматургії, прозі та поезії хіх - хх ст.: збірник / упоряд. М.М.Сулима. — К. : Дніпро , 2010. — 608 с.
Вертеп після його "відкриття" в 1840-х р.р. залишається чи не найуніверсальнішою мистецькою формою. Двоповерховість, поєднання сакрального й профанного, трагічного й комічного перетворили дерев'яну скриньку з ляльками на одну з моделей світу. Від часу виникнення вертепу, а особливо після публікації тестів та наукових описів цього пересувного театру, в ньому відзеркалилися майже всі суспільні зміни, які сталися в Україні. Та й саме слово "вертеп" набуло додаткових значень. Біля витоків цих процесів, як не дивно, стояли П. Куліш та Л. Глібов: один підказав способи модернізації вертепу, другий, назвавши місто "вертепом добра і зла", зробив перший внесок у розширення семантичного гнізда лексеми "вертеп".
Пропонуючи вашій увазі цей збірник, де зібрано зразки багатьох з перелічених видозмін, які сталися з вертепом, сподіваємося, що він послужить імпульсом для подальших пошуків - і на папері, і на сцені.
Немає коментарів:
Дописати коментар