Напередодні 30-ї річниці проголошення Незалежності України ми, українці, замислюємося над питаннями: «хто ми», «хто наші друзі, а хто вороги», «чи здійснили мрії прадідів про незалежну державу», «що передамо у спадок своїм дітям». Відповісти на ці питання допоможе добірка «Роздуми про Україну і українців». Автори книжок також шукали відповідь і діляться своїми думками.
К58
Кожевніков, Валентин. Дітям України правдиву національну освіту / В. Кожевніков. — Київ : Юстон, 2017. — 56 с.
Сфера виховання й освіти в кожній самостійній державі є найважливішою, бо саме від неї залежить все інше: політика, економіка, виробництво, культура. А для українського народу, який відновив свою незалежність після майже 800 років бездержавності, вона є визначальною. Допоки не відновимо українські національні цінності: давню народну мову, правдиву історію, стародавні звичаї, обряди та взагалі притаманну нам культуру й не налагодимо національну освіту й виховання, доти не матимемо ані розвиненої економіки, ані сучасного виробництва, ані пристойного рівня життя. Тому українська інтелігенція разом з націоналістичними партіями та організаціями самі мають докладати всіх зусиль, аби змінити ситуацію у сфері виховання й освіти на краще.
З-41
Збірка методичних рекомендацій до відзначення пам'ятних дат у загальноосвітніх навчальних закладах / розроб. і упоряд.: Г. Бейкевич, О. Охрімчук ; Укр. ін-т нац. пам'яті. — Дніпро : Ліра, 2018. — 220 с. : іл.
Видання містить методичні рекомендації, інформаційні, візуальні, та довідкові матеріали, розроблені Українським інститутом національної пам'яті до використання у навчально-виховному процесі.
Матеріали присвячено відзначенню пам’ятних дат та ювілеїв видатних осіб історії України, вшануванню борців за незалежність України у XX столітті, жертв тоталітарних режимів.
П15
Пам'ять онлайн: цікаво, доступно, достовірно: каталог проєктів Укр. ін-ту нац. пам'яті для вільного використання / упоряд.: Н. Позняк-Хоменко, О. Полтавець ; вст. ст. В. В'ятровича ; Укр. ін-т нац. пам'яті. — Київ : Папуга, 2019. — 132 с. : фот.
«Пам’ять онлайн. Цікаво. Доступно. Достовірно» – саме таку назву має каталог проєктів Українського інституту національної пам’яті.
Проєкти згруповано за кількома наскрізними темами-напрямами роботи Інституту. Усі матеріали – у вільному доступі. Шукати їх дуже зручно: обираєте тему чи проєкт, скануєте QR-код, завантажуєте – і користуєтеся.
Це видання є своєрідним підсумком п’ятирічної роботи Інституту – з 2014 по 2019-й, коли його очолював історик Володимир В’ятрович.
37 фотодокументальних виставок, майже 50 видань, плакати, календарі й довідкові матеріали – і це далеко не весь результат роботи Українського інституту національної пам’яті за 5 років.
За цей час Інститут також організував та/чи підтримав проведення понад семи десятків наукових конференцій (у тому числі кількох міжнародних), круглих столів і семінарів. А ще було понад три сотні різноманітних публічних заходів, найпопулярніший із яких – мандрівний фестиваль «Історія.UA».
Саме на популяризації історії було зосереджено чи не найбільше уваги й зусиль команди Інституту впродовж 2014–2019-го. Головними цілями тут було: деконструювати радянські/російські міфи та стереотипи про українське минуле та сформувати в українців власні спільні уявлення про нього – бо це основа національної пам’яті. Реалізувати ці завдання й були покликані презентовані в цьому каталозі проєкти.
К58
Кожевніков, В. П. Українці, нас знищують...: публіцистика / В. П. Кожевніков. — Вид. 2-ге, допов. — Київ : Талком, 2020. — 94 с.
Втративши свій інформаційний простір, український народ став легкою здобиччю спочатку польських, а потім московитських шовіністів.Московити нав’язали нам думку, що ми не лише єдиновірці, а й рідні брати. Хоч вони насправді є спадкоємцями Батиєвої орди й ніколи не були слов´янами. Після 1917 року леніни, бухаріни, троцькі, зіновієви навіяли нам мрію побудувати разом із московитами комуністичний рай під їхнім керівництвом і так загнали нас в колгоспне та фабрично-заводське кріпатство з його голодоморами, постійними репресіями, війнами…
А після 1991 року нас переконали, що ми не здатні збудувати свою державу й мусимо обирати представників нацменшин і жити під їхньою владою. Так ми стали найбіднішим і найбезправнішим народом Європи.
С13
Савченко, Олександр. Антиукраїнець, або Воля до боротьби, поразки чи
зради/ О. Савченко. — Нова допов. ред. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019.
— 192 с.
Книга відомого вченого,
економіста, громадського діяча, проф. Олександра Савченка присвячена вирішенню
найскладніших соціально-економічних проблем України та українців. По-новому
трактуючи ключoві моменти історії України, aвтор доходить висновку, що тисячолітня
еволюція українського суспільства створила не лише українських героїв, a й
їхніх антиподів, антиукраїнців, до яких О. Савченко відносить «малоросів», «хохлів»,
прихильників Московсько-православної цивілізації, а також корупційну українську
еліту. Автор надає конкретні рекомендації українцям, як зробити Україну
успішною, а себе — заможними. Книга стане у пригоді мислячим громадянам, і не
лише їм: адже зараз Україна займає центральне місце в поки що гібридній війні
цивілізацій. Успіх України має заспокоїти Росію — вкрай агресивну державу, —
причому для її ж користі. Поразка України може відродити Імперію Зла, проти
якої діяльність ІДІЛ здаватиметься дитячою забавкою.
Немає коментарів:
Дописати коментар