«Пізнай себе самого» - велична заповідь предків застережливо пильнувала нас протягом тисячоліть. Найстрашніший ворог усередині нас. Нинішня розгубленість на роздоріжжі епох – результат зубожілості нашого духу, втрати зв’язку з духами предків, які були для нашого земного світу оберігаючим покровом і живили нас енергією вічності. Добірка «Я є Україна. Світоглядний всесвіт українців» для тих, хто досліджує своє коріння, вивчає українські культуру, історію і мистецтво.
Ч-90
Чумарна, Марія Іванівна. Я є Україна. Світоглядний всесвіт українців / М. Чумарна. — Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2021. — 304 с. : іл. — Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України.
Книжка вводить читача у світоглядний всесвіт давньої України, знайомить із звичаєвою та матеріальною культурою нашого народу, що зароджувалась і відроджувалась з покоління в покоління під дахом «солом’яного храму», яким була українська хата. Автор розглядає скарби народної культури не як архаїчний спадок, а як генетичне джерело духовної пам’яті і сили для наступних поколінь. Україна — не зовні, вона — в кожному з нас. На обкладинці використано ілюстрації О. Шупляка.К72
Костенко, Катерина. Slavs not slaves : [фотокнига] : пер. з англ. / К. Костенко, І. Семиряга. — Київ : Саміт-Книга, 2021. — 176 с. : кол. іл. — Видання присвячене 30-річниці Незалежності України.
SLAVS not SLAVES являє собою візуалізовану історію витоків слов’янської ідентичності, ДНК загадкової слов’янської душі. SLAVS not SLAVES — це роздуми на тему слов’янського стилю в сучасному динамічному світі, уособлених в шести яскравих самобутніх образах. SLAVS not SLAVES — це фотокнига про витоки краси та сили, загадковості та волелюбності, зухвалості та непередбачуваності — рисам характеру, які так притаманні більшості слов’янських жінок.
П82
Просяник, Іван. Українські предвічні вірування: ключі від Раю-Ирію / І. Просяник. — Львів : Апріорі, 2021. — 208 с. — Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України.
Іван Просяник з Чернігівщини — не лише митець, автор фольклорно-художніх картин на тему язичницьких свят, а й письменник, етнограф, краєзнавець, філософ, казкар і, окрім цього, ще й цілитель-травознавець. Його альбом-оповідь містить живописні твори, що колоритно висвітлюють давні вірування, традиції та обряди українців. Власне ними народний митець закликає шанувати Рідну Землю і Рідні Небеса, берегти незначну первинну філософію, яка існувала на найрозвинутішому щаблі стародавнього світу, ті набутки і знання наших пращурів, що й надалі слугуватимуть їх нащадкам на грядуще. Для широкого загалу читачів і всіх, хто цікавиться історією свого краю та прадумками й звичаями первовічних русичів.
С79
Стельмащук, Галина. Традиційний стрій етнографічних груп українців Карпат / Г. Стельмащук ; Ін-т народознавства НАН України ; Нац. акад. мистецтв України, Львів. нац. акад. мистецтв. — Львів : Апріорі, 2021. — 216 с. : іл.
Нова книга знаної дослідниці українського декоративного та образотворчого мистецтва професорки Галини Стельмащук присвячена народному вбранню, яке носили українці етнографічних груп: бойки, лемки, гуцули, покутяни, буковинці у Карпатах. Багато у ньому спільних рис у ньому з убранням, що побутувало на всіх теренах України, але у зв’язку з кліматичними, економічними, соціальними умовами, культурними зносинами з сусідніми державами упродовж століть у вбранні українців Карпат виробилися свої самобутні локальні риси, які вирізняються барвистістю, оздобленням, способом носіння і тим, що у святкові дні його можна побачити ще на носіях, особливо на Гуцульщині.
П12
Павлишин, Андрій. Нам і далі загрожує вічність / А. Павлишин ; Нац. ун-т "Києво-Могилянськаакадемія " [та ін.]. — Київ : Дух і Літера, 2021. — 352 с. — (Постаті культури).
Під
обкладинкою цієї книжки читачі й читачки, зацікавлені культурним багатоманіттям
України, знайдуть півтори дюжини біографічних есеїв, розвідок і публікацій
документальних матеріалів, присвячених знаковим постатям культурного й
суспільного життя Львова та Галичини в ХХ столітті. Це добірка текстів, які
поставали уже в новому тисячолітті та є спробою повернення доброї пам’яті про
непересічні, яскраві особистості, котрі не з власної волі й цілком незаслужено
«випали» з колективної свідомості модерної української нації.
Немає коментарів:
Дописати коментар