ЮНЕСКО – це Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. Ця організація, серед різних завдань, ще й визначає головні природні та культурні об’єкти країни, які вносить у список Світової спадщини. Занесення об’єктів до списку ЮНЕСКО відбувається за низкою критеріїв, яких всього 10 – 6 культурних та 4 природних. Існує ще список кандидатів на занесення до списку світової спадщини, який називають попереднім списком ЮНЕСКО.
Важко розповісти в путівнику про всі туристичні об’єкти на території України, зважаючи на їхню велику кількість. У пропонованих виданнях автори скористалися напрацюваннями ЮНЕСКО, яка вже підтвердила своїм знаком якості найбільш вагомі пам’ятки України.
М18
Маленков, Роман. Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні : путівник / Р. Маленков. — Київ : Комора, 2021. — 240 с. : іл. — Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України.
Історія України бурхлива і насичена, а природа — справді унікальна, тож не дивно, що тут є багато привабливих і цікавих туристичних об’єктів. Але які з них варто побачити насамперед? За низкою чітких критеріїв ЮНЕСКО визначила 7 головних природних та культурних об’єктів України та включила їх у список Світової спадщини. Крім того, існує ще й список кандидатів на включення до списку Світової спадщини, який називають Попереднім списком ЮНЕСКО, в Україні таких об’єктів ще 17. Путівник Романа Маленкова, мандрівника і засновника краєзнавчого сайту «Україна Інкогніта», розповість про них усі.
908(477)
Л64
Литовченко, Влада. Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні / В. Литовченко. — Київ : Ваш автограф, 2021. — 180 с. : фот. — Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України.
У цій книжці авторка окреслює історію організації ЮНЕСКО, акцентуючи на участі у ній України, яка є членом організації з 12 травня 1954 року.
Немає коментарів:
Дописати коментар