Минуле Київської Русі було неймовірно спотворене за часів панування Катерини ІІ і особливо в умовах путінської Росії. Українці тривалий час в минулому називалися русинами, а їх держава мала назву Русь, але, на відміну від усіх інших країн і народів, ситуація склалася так, що на цю назву, не маючи на це жодних підстав, претендує також сусідня з Україною Росія. Тому, щоб не втратити усю минулу історію нашого народу, Михайло Грушевський вважав за необхідне назвати свою головну працю не «Історія України», а «Історія України-Руси». Сьогодні, в умовах реального протистояння з Росією не тільки на фронті, а й в історії, історики вважають за необхідне відновити цю традицію і утримувати її ще як мінімум протягом кількох наступних столітть.
С30
Семенюк, Святослав. Правдива історія України-Русі / С. Семенюк. — Львів : Література та мистецтво, 2021. — 312 с. : іл. — Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України.
З книги «Правдива історія України-Русі» діти дізнаються про усі найважливіші сторінки історії нашого народу, а не тільки про минуле Київської Русі, яке було спотворене за часів панування Катерини ІІ і особливо в умовах путінської Росії. Адже арабські вчені і мандрівники в Х ст. твердили, що існує не тільки Київська Русь, а три Русі (Київська, Поморська (Славія) і Дунайська (Артанія – Хорутанія)). Іншими словами, ми знаємо лише третину справжньої історії нашого народу, а 2/3 в силу певних історичних обставин, про які буде йти мова нижче, були надійно приховані від русинів-українців російськими і німецькими істориками.
П25
Пєтков, Сергій. Князь Святослав / С. Пєтков. — 3-тє вид., перероб. і допов. — Київ : АртЕк, 2020. — 208 с.
У нарисі розглянуто один із міфів, пов’язаний з історією Середньовіччя на території Східної Європи. Міф про особистість Великого київського князя Святослава Ігоровича, згідно з яким: – його образ не зафіксувався в народній пам’яті, не збереглося легенд і переказів про діяльність Великого князя; – правитель Русі, швидше за все, літописний, книжковий персонаж, аніж народний герой; – діяльність Великого князя Святослава Ігоровича – вигадка, що ґрунтується на переказах давньогрецького героя Ахілла, і легендах, пов’язаних із походами Олександра Македонського. Чи так це було насправді? Запитання, загадки, версії дають можливість кожному читачу відчути себе дослідником і першовідкривачем стародавніх таємниць.
Немає коментарів:
Дописати коментар