Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

понеділок, 29 квітня 2024 р.

"Надійний щит" (до Дня прикордонника України)

 

День прикордонника, що відзначається 30 квітня, є важливою датою для тих, хто присвятив своє життя охороні кордонів своєї країни. Це свято відзначається різноманітними заходами та церемоніями, спрямованими на визнання та вдячність прикордонникам за їхню мужність, відданість та жертовність.

В Україні День прикордонника закріплений Указом Президента нашої незалежної України № 308, датованим 25-м травня 1992-го року, а пізніше Указом Президента України № 431/2003 від 21-го травня 2003 го року. З 2018 року, згідно з Указом Президента України №111/2018 від 27 квітня 2018 року "Про День прикордонника України", з метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України, професійне свято - День прикордонника України тепер відзначають щороку 30 квітня.

День прикордонника - це особливе свято, яке вшановує неоціненний внесок та відданість людей, що стоять на сторожі національних кордонів. Цей день символізує важливість їхньої ролі в забезпеченні безпеки країни, захисту її територіальної цілісності та боротьби зі злочинністю та незаконним перетином кордону.

Розпочинається день прикордонника рано вранці, коли вони виходять на службу, готові виконувати свої обов'язки з великою відданістю та професіоналізмом. Кожен день для прикордонників - це нові виклики, тому вони постійно тренуються, підтримують високий рівень підготовки та стежать за новими тенденціями в області безпеки.

У їхній роботі важлива роль відводиться не лише контролю за перетином кордону, але й співпраці з іншими відомствами та міжнародними партнерами для протидії трансграничній злочинності, контрабанді та тероризму.

Під час свого дня прикордонники зіштовхуються з різноманітними ситуаціями, від рутинних перевірок документів до складних операцій зі затримання злочинців. Вони завжди готові реагувати на будь-які загрози та небезпеки, забезпечуючи безпеку не лише кордонів, а й всієї країни.

День прикордонника - це також час для відзначення досягнень та підтримки військовослужбовців. Влада, громадськість та колеги висловлюють подяку за їхню мужність, жертовність та відданість, які вони проявляють у своїй роботі кожен день.

Завдяки їм ми щодня стаємо ближчими до нашої спільної мети – Перемоги! Їхньою силою духу захоплюється не лише Український народ, а й увесь світ. Захоплюються і цитують.

Для України і кожного з нас кордон – це не просто лінія. Це наша реальна межа між добром і злом. Саме прикордонники першими прийняли удар російської армії, вистояли і продовжують далі битися за незалежність.

Немає коментарів:

Дописати коментар