Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

середа, 10 квітня 2024 р.

"Нацистські табори смерті» (до Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів)

 

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів, що відзначається щорічно 11 квітня, відіграє важливу роль у вшануванні пам'яті мільйонів людей, що стали жертвами нацистської репресії під час Другої світової війни. Цей день є символом пам'яті та визнання важливості боротьби за права людини, толерантності та запобігання масовим злочинам проти людства.

Історія цього свята має свої корені у подіях, що відбулися під час Другої світової війни. Під час нацистської окупації в різних країнах Європи мільйони людей були зазнані арешту та депортовані до концтаборів, де вони ставали об'єктами жорстокого фізичного та психологічного насильства, голоду та експлуатації. Масштаби цих злочинів стали одним із найстрашніших виявів людської жорстокості в історії.

Після завершення війни та падіння нацизму у 1945 році союзники почали визволяти тих, хто перебував у концтаборах. Перші такі визволення стали символом перемоги над фашизмом і початком процесу відновлення прав людини та покарання військових злочинців. 11 квітня 1945 року війська США визволили найбільший нацистський концтабір – Бухенвальд, де перебували тисячі політичних в'язнів, євреїв, та інші групи людей, що були переслідувані нацистами.

Згодом, у знак визнання та пам'яті про ці страшні події та в зусиллях запобігти повторенню подібних злочинів, Організація Об'єднаних Націй у 2005 році прийняла резолюцію, яка офіційно встановила 11 квітня Міжнародним днем визволення в'язнів фашистських концтаборів.

Цей день став не лише символом пам'яті про жертви геноциду, але й важливим моментом у зусиллях міжнародного співтовариства щодо забезпечення прав людини та відвертої боротьби з будь-якими формами расизму, ксенофобії, та нетерпимості. Він нагадує всьому світу про необхідність вивчення минулого для того, щоб забезпечити мирне та гуманне майбутнє для наступних поколінь.

Щорічно в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Уклонімося мужності та світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору. Наш праведний обов’язок – пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.

Вічна пам'ять усім загиблим у пекельних муках та катуваннях! Пробачення їм ніколи не буде!

Немає коментарів:

Дописати коментар