Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

неділя, 28 квітня 2024 р.

"Охорона праці на роботі майбутнього" (до Всесвітнього дня охорони праці)

Всесвітній день охорони праці, який щорічно відзначається 28 квітня, є важливим міжнародним заходом, спрямованим на підвищення уваги до питань безпеки та охорони здоров'я на робочому місці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з'явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам'яті працівників, які загинули на роботі.

У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

Головна мета Всесвітнього дня охорони праці полягає в тому, щоб звернути увагу суспільства, урядів, роботодавців та працівників на важливість створення безпечних та здорових умов праці. Це сприяє зменшенню травматизму на робочих місцях, підвищує продуктивність праці та забезпечує загальний благополуччя для всієї суспільності.

Під час Всесвітнього дня охорони праці проводяться різноманітні заходи, такі як семінари, тренінги, конференції, кампанії з публічною інформацією, розповсюдження інформаційних матеріалів та інші акції, спрямовані на підвищення свідомості щодо прав та обов'язків у галузі охорони праці.

Заходи, проведені під час Всесвітнього дня охорони праці, надають можливість розглянути поточні тенденції у сфері безпеки та охорони праці, обмінятися досвідом та кращими практиками, а також визначити напрямки подальших дій для покращення умов праці та запобігання нещасних випадків на роботі.

Отже, Всесвітній день охорони праці відіграє важливу роль у підвищенні свідомості суспільства щодо проблем безпеки та охорони здоров'я на робочому місці та сприяє створенню безпечних та здорових умов праці для всіх.

В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємства до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.

Девіз Дня охорони праці в 2024 році: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

Немає коментарів:

Дописати коментар