Літо – пора канікул, і саме в умовах війни українські батьки найбільше прагнуть влаштувати своїм дітям цікавий та спокійний відпочинок.
Україна вже майже півтора року у війні, яка змінила все наше звичне життя. Проте саме через це діти, які весь рік жили і вчилися в умовах постійних повітряних тривог, ракетних обстрілів та відключень світла, мають добре відпочити влітку, набратися сил і оздоровитися та хоч трохи відволіктися від тривожних новин.
У добірці «Діти, відпочинок і війна» книжки з фонду читального залу ТОУНБ для психологів про психокорекцію постраждалих під час війни дітей і підлітків, для батьків про психологічну підтримку і відновлення психічного здоров´я їхніх дітей і те, як самим залишатися спокійними, а також поради психологів дітям як знайти своє місце в цьому світі і вільно і невимушено товаришувати.
Р36
Рекреаційна психологія дитинства: теорія і практика : колективна монографія / за заг. ред. С. М. Симоненко. — Київ : Центр учбової літератури, 2017. — 320 с.
В монографії розкриваються наукові розробки кафедри психології розвитку і соціальних комунікацій Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського та співробітників психологічної служби УДЦ «Молода гвардія» в галузі рекреаційної психології дитинства. Розкриваються актуальні проблеми, механізми і закономірності відновлення психологічного здоров’я та особистісного розвитку дітей в умовах рекреації.
159.9
Д49
Діти і війна : монографія / В. Зливков, С. Лукомська, Н. Євдокимова, С. Ліпінська. — Київ : Лисенко М. М., 2023. — 221 с.
Монографію присвячено аналізу сучасних зарубіжних і вітчизняних теоретико-методичних підходів та практичних рекомендацій щодо психологічної допомоги дітям війни. Охарактеризовано особливості психологічної допомоги дітям війни у соціокультурному контексті; охарактеризовано психологічні реакції дітей під час війни, зокрема ПТСР, реакції горювання та травмівної втрати; визначено ключові напрямки організації психологічної підтримки дітей під час війни, зокрема у контексті родини, освітніх закладів та волонтерських організацій, окреслено вітчизняні напрацювання у даній галузі; обґрунтовано теоретичні засади та принципи практичної реалізації психокорекційних занять з дітьми та підлітками, постраждалими від війни.
Б60
Бикова, Анна. Самостійна дитина, або Як стати "лінивою мамою" / А. Бикова ; пер. Н. Шайнога. — 4-те вид. — Київ : BookChef, 2018. — 272 с. : іл. — (# Лінива мама).
Усі ми бажаємо своїм дітям щастя. Ми хочемо бачити їх здоровими, успішними, радісними й заради цього з раннього дитинства опікуємося, турбуємося, вирішуємо всі питання. Іноді нам здається, що ми краще за них відчуваємо і знаємо змерзли вони чи потерпають від спеки, ситі чи ще голодні (й тому обов’язково мають доїсти останні дві–три ложки каші). А коли діти підростають, бабусі й дідусі замість них носять ранці до школи, які мама або ж тато старанно зібрали ввечері. А ще ми записуємо наших дітей до секцій і гуртків, які подобаються нам, а потім дивуємося, чому дитина не хоче їх відвідувати. Або чому не завжди виконує домашнє завдання і чому не переймається подальшим навчанням і плануванням свого майбутнього. І взагалі: чому така не самостійна? А навіщо? Для цього ж є батьки, які все придумають, вирішать, заладнають. І тоді ми замислюємося, що зробили не так, що пропустили, що прогледіли. А може просто перестаралися?
Анна Бикова, популярний дитячий і сімейний психолог, наводить приклади зі свого приватного життя і роботи щодо виховання дітей, ділиться спостереженнями і роздумами, запрошує разом поміркувати – чи варто завжди бути супер турботливими батьками, чи потрібно іноді «вмикати ліниву маму», яка залишає дитині простір для самостійного вирішення задач.
5 причин замовити цю книгу:
- Проста і цікава розповідь із дитячої психології;
- книга про те, як легко привчити дитину до самостійності;
- спроба інакше поглянути на методи виховання дитини;
- авторитетна авторка, яка не теоретизує, а розповідає про те, що випробувала зі своїми дітьми;
- книга наповнена кумедними малюнками в скрайбінг-манері.
П86
Психологія для дівчат : [для дітей серед. шк. віку] / за заг. ред. Є. Житник ; уклад. Н. В. Зотова ; іл. А. Л. Савицької. — Харків : Школа, 2020. — 352 с. : кольор. іл. — (Цілком таємно).
Як зрозуміти оточення і себе в ньому? Який тип характеру та темпераменту властивий тобі та твоїм друзям? Як стати цікавим співрозмовником та спілкуватися вільно й невимушено? Чи можна навчитися бути добрим другом і навзаєм мати відданих друзів? Що робити, коли хтось для тебе «більше ніж просто друг»? У цій книзі читачі знайдуть не тільки відповіді на подібні питання, а й різноманітні тести та корисні поради від досвідчених психологів.
159.9
В54
Вітте, Крістіна де. Посібник з виживання для дівчат: про тіло, школу, кохання й інші труднощі підліткового віку / К. Вітте ; пер. з англ. Н. Сліпенко. — Київ : Книголав, 2020. — 256 с. : іл. — (Дитяча полиця).
Що означає бути
дівчиною-підлітком? Це не лише безтурботно й весело жити, а щодня шукати
відповіді на важливі питання, розбиратися в емоціях і почуттях, налагоджувати
стосунки з людьми, вчитися любити себе та інших, переживати всі падіння та
злети дорослішання й робити помилки, які перетворяться на життєвий досвід. Саме
тому Крістіна де Вітте створила «Посібник з виживання для дівчат» — книжку, яка
не впорається з усіма проблемами підліткового віку юних читачок, але напевне
допоможе усвідомити, що всі труднощі можна здолати або ж змінити своє ставлення
до них. Читачі зможуть дізнатися, як дорослішають дівчатка-підлітки, що
відбувається з емоціями в цей період, як можуть змінюватися стосунки з
однолітками та батьками. Крім того, авторка не лишила поза увагою питання
безпечного користування інтернетом, питання перших стосунків та першої роботи.
Немає коментарів:
Дописати коментар