30 липня в Україні і світі святкують Міжнародний день дружби. Свято було встановлено Генеральною асамблеєю ООН, адже дружба допомагає об'єднувати цілі нації і спільноти, тим самим сприяти порозумінню між ними. Дружба почали описувати і аналізувати філософи ще в давні часи. Наприклад, Арістотель виділяв три типи дружби - заради вигоди, для взаємного задоволення та таку, яка основана на спільних цінностях. А ось Сократ вважав, що друзів повинні об'єднувати виключно пошуки мудрості та істини.
Що думають про дружбу наші сучасники? Про це у запропонованих книжках з фонду ТОУНБ.
А56
Альбісетті, Валеріо. Бути другом чи мати друга / В. Альбісетті ; пер. Т. Різун. — Львів : Свічадо, 2009. — 116 с. — (Пізнай себе).
«Працювати над своїм внутрішнім світом не означає виснажувати себе. Просто треба довіряти самому собі, мати надію, бути оптимістом. І наше життя сповниться справжнім сенсом і радістю», – вважає один із найвідоміших сучасних психоаналітиків Валеріо Альбісетті. І – пропонує читачам свою нову книжку – своєрідний путівник по дружбі, що допоможе стати справжнім другом собі й тим, хто довкола нас.
Л91
Льюїс, Майкл. Неймовірний проект. Дружба, що трансформувала наше уявлення про людську свідомість / М. Льюїс ; пер. з англ. Р. Ладохіної. — Київ : КМ-Букс, 2020. — 352 с.
Дружба, що трансформувала наше уявлення про людську свідомість У 1960-х рр. двоє молодих ізраїльських вчених розпочали серію експериментів, результати яких перевернули уявлення науки про раціональність людини і її розуму. Такі, здавалося б, різні за зовнішністю, темпераментом, уподобаннями Амос Тверські та Даніел Канеман співпрацювали настільки тісно, що й самі не могли визначити, хто з них більшою мірою генерував ідеї, а хто відшліфовував і реалізував їх на практиці. Науковці по праву належать до когорти засновників так званої поведінкової економіки - теорії, що змінила ставлення до впливу психологічних факторів на ухвалення рішень в усіх сферах людської діяльності. Автор розповідає, як складалися стосунки і співпраця геніальних вчених, популярно викладає суть розробленої ними теорії.
Г65
Гонтарук, Л. Дружба впродовж вісімнадцяти років : спогади про незабутнього О. Т. Гончара / Л. Гонтарук. — Тернопіль : Джура, 2002. — 64 c.
Книжка сучасної української поетеси, члена Національної Спілки письменників України — Любові Гонтарук. Любов Гонтарук народилася 21 вересня 1947 p. у с. Великий Кунинець Збаразького району (нині Вишнівецька селищна територіальна громада Кременецького району). Письменниця, педагог. Закінчила Горинську ЗОШ Кременецького району, біологічний факультет Тернопільського педагогічного інституту (1972, нині національний університет ім. В. Гнатюка). Вчителювала у Збаразькій школі-інтернаті. Член Національної спілки письменників України з 1999 р.
Видані книги:
“Джерело” (1992), “Білий
день” (1993), “Сім хвилин” (1994), “Подив” (1995), “Над Гнізною” (1996),
“Вибране” (1997), “Червоний кінь” (1999), “Дружба впродовж вісімнадцяти років”
(2002), “Ксенія” (2003), “Самотнє літо” (2004), “Моя Софія” (2005), “Ніколи
більше. NEVER – MORE” (2006), “Напередодні…”, “Антологія любові” (обидві –
2007), “Колір любові”, “Ріка любові” (обидві – 2008), “Млин”, “Слово” (обидві –
2009), “Підкова”, “Криниця”, “Жива Вощина” (усі -2010).