Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

субота, 26 серпня 2023 р.

 

В останню суботу літа в Україні відзначають День авіації.

День української авіації почали відзначати, починаючи з 1993 року. Тоді це свято було засновано указом президента Леоніда Кравчука, а датою свята обрали останню суботу серпня. Через три роки, в 1996-му, був виданий новий указ - він об'єднав День військової авіації та День цивільної авіації України, але дата свята залишилася колишньою - остання субота літа.

У 2023 році професійне свято військових та цивільних авіаторів, працівників авіаційної промисловості та транспорту України відзначають 26 серпня.

Вітаємо працівників цивільної та військової авіації та дякуємо за вашу нелегку працю, адже ви зараз робите усе можливе, щоб наблизити нашу перемогу.

Дізнайтеся більше про розвиток української авіації та її знакові особистості з книжок та журналів з фонду Обласної універсальної наукової бібліотеки.

629

К62 

Коляда, Ігор. Ігор Сікорський / І. А. Коляда ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. — Харків : Фоліо, 2021. — 121 с. : іл. — (Знамениті українці).

Ігор Сікорський (1889—1972) — авіаконструктор і відчайдушний пілот власних літаків, «батько світового гвинтокрилобудування», вчений та філософ. Його «Ілля Муромець», найкращий літак Першої світової війни, став прообразом пасажирської та стратегічної бомбардувальної авіації. Уже у двадцять два роки авіаконструктор-киянин підкорив Європу власними винаходами. Він навчався та працював у Парижі, Києві, Петербурзі, згодом емігрував до США, де займався серійним гвинтокрилобудуванням, створенням перших міжконтинентальних пасажирських авіалайнерів. Машинам фірми Сікорського належала більшість світових рекордів. Ця книжка містить відомості про походження Ігоря Сікорського, його батьків — родину Сікорських, яку добре знали в Києві, та розкриває феномен авіаконструктора зі світовим ім’ям. До видання також увійшли згадки про релігійно-філософську творчість цього великого трудівника.

629

З-45 

Згуровський, Михайло Захарович. Київська політехніка: шлях до зірок / М. З. Згуровський. — Вид.5-те, допов. і перероб. — Київ : АртЕк, 2021. — 440 c. : іл. — Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України.

Михайло Згуровський у співпраці з видавничим домом «АртЕк» створили унікальне видання, присвячене піонерам авіа- й ракетобудування, імена яких вписано в історію Київської політехніки. Ігор Сікорський, Сергій Корольов, Олександр Мікулін, Костянтин Калінін, Дмитро Томашевич і багато інших видатних київських політехніків присвятили своє життя авіаційним і космічним розробкам, які змінили історію людства. Видання здійснено за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України й Українського інституту книги до 30-ї річниці Незалежності України.

Вище неба. Як українська авіація вирощувала крила / С. Цалик // MINTRANS. — 2020. — № 6. — С.152 -162.

Зубко, Г. Крила країни. Як змінилась українська авіація за 30 років незалежності / Г. Зубко // MINTRANS. — 2021. — № 8. — С. 14 -18.

 Круте піке : як авіаційна галузь пережила 2020 рік / Г. Зубко // MINTRANS. — 2021. — № 1. — С. 83 -87.

Тетяна Романовська та аеропорт "Львів": нерозлучне життя // MINTRANS. — 2021. — № 9/10. — С. 64-69.

Як улаштовані літаки // MINTRANS. — 2021. — № 1. — С. 102 -119.

Борисова, С. Герой України Олександр Оксанченко: Любив небо, ним жив, у небі навічно й залишився / Світлана Борисова // Голос України. — 2022. — № 249 (8 груд.). — С. 6 : фот.

Немає коментарів:

Дописати коментар