День Конституції в Україні святкують у дату прийняття основного закону держави – 28 червня. Це одне з найбільш значущих свят нашої країни з точки зору процесу державотворення. Основний закон держави було прийнято у 1996 році, 26 років тому. День Конституції сьогодні особливо важливий для нас, у часи, коли Україна бореться за свою державність у кривавій війні з російським агресором.
Першою Конституцією в історії нашої держави був документ, написаний в 1710 році українським гетьманом Пилипом Орликом. Це був історичний документ, що встановлював права та обов'язки членів Війська Запорізького, але в Україні він так і не був офіційно затверджений.
Основний закон держави Україна був прийнятий в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Сталося це на п'ятий рік після проголошення незалежності нашої держави. Процес прийняття Конституції України був непростий: майже добу депутати Верховної Ради не могли дійти згоди і не виходили із сесійної зали. Через 23 години безперервних дебатів 315 народних обранців таки проголосували за прийняття Конституції України.
Ухвалення Конституції України закріпило правові основи незалежної держави, її територіальну цілісність і суверенітет. Даний закон сприяв подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Після прийняття закону про Конституцію в сесійний зал парламенту був урочисто внесений синьо-жовтий державний прапор і прозвучав національний гімн України.
Відділ читального залу пропонує вашій увазі презентацію «Конституція України: історія та особистості». Вона складається з книжок, які є у нашому фонді і більш детально ознайомитись з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, допоможе простежити шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України та проаналізувати Конституційний процес в незалежній Україні.
Немає коментарів:
Дописати коментар