Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

пʼятниця, 15 березня 2024 р.

Всесвітній день захисту прав споживачів

Всесвітній день захисту прав споживачів святкується щорічно 15 березня з метою підвищення усвідомлення громадськості про права споживачів та заохочення кращої якості товарів і послуг. Цей день відзначається в різних країнах і регіонах світу з різними заходами та акціями, спрямованими на захист інтересів споживачів.

Історія Всесвітнього дня захисту прав споживачів починається у 1962 році, коли президент США Джон Кеннеді виголосив історичне звернення до Конгресу, у якому він висловив необхідність захисту прав споживачів. У 1983 році Організація Об'єднаних Націй (ООН) офіційно заснувала Всесвітній день прав споживачів, зазначивши 15 березня як дату його відзначення.

Основні цілі Всесвітнього дня захисту прав споживачів включають:

  1.  Підвищення усвідомлення громадськості про права та обов'язки споживачів. Це включає розповсюдження інформації про права споживачів, такі як право на безпечність, інформованість, вибір та захист від шахрайства.

  2.  Заохочення підприємств до поліпшення якості продукції і послуг, а також до забезпечення інформації, необхідної для прийняття свідомих рішень споживачами.

  3.  Відзначення досягнень у галузі захисту прав споживачів та підтримка ініціатив, спрямованих на покращення ситуації споживачів у різних сферах економіки.

На Всесвітній день захисту прав споживачів проводяться різноманітні заходи, такі як семінари, конференції, виставки, рекламні кампанії, акції з підвищення обізнаності громадськості тощо. Ці заходи допомагають залучити увагу до важливих питань захисту прав споживачів і сприяють розвитку законодавства та політики у цій сфері.

Всесвітній день захисту прав споживачів нагадує нам про необхідність постійного вдосконалення законодавства, зміцнення контролю за дотриманням прав споживачів, підвищення рівня освіченості серед споживачів щодо їх прав та зобов'язань. Також цей день стимулює виробників та постачальників послуг до створення якісних продуктів та надання високоякісних послуг.

Цей день має глибоке значення в сучасному світі, де споживачі є ключовими учасниками економіки. Права споживачів охоплюють різні аспекти, включаючи право на безпеку продуктів, право на інформацію про продукти та послуги, право на вибір, право на скаргу та компенсацію у випадку порушення прав.

Загалом, Всесвітній день захисту прав споживачів є важливою нагодою для рефлексії над станом прав споживачів у сучасному світі та для спільних зусиль у забезпеченні їх захисту та добробуту.

Немає коментарів:

Дописати коментар