Коли нам стає складно з власною дитиною, ми намагаємося порозумітися. Та не завжди виходить. Зробити це ефективнно і швидко допоможуть поради спеціалістів, зокрема психологів.
З добірки дізнаємося як впоратися з гіперактивними дітками, як адаптувати аутиста до соціуму, як скорегувати розлади розвитку сучасної дитини. А також довідаємося з досвіду відомих батьків як бути класним татом, як розвинути у наших чад стресостійкість, перевиховати егоїста, навчити дитину управляти своїми грошима, одним словом — виховати надуспішну людину.
37.018.1
Г61
Головін, Влад. Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків / В. Головін. — Київ : Брайт Букс, 2019. — 280 с. : іл.
Книжка ламає стереотип «справжні батьки вимирають як вид». Її герої — відомі продюсери, підприємці, журналісти, лікарі, священики, вчені, програмісти, усі ті, для кого батьківство є свідомим вибором, а діти — джерелом натхнення. Вони відверто розповідають, чого їх навчив їхній батько й чого вони хочуть навчити своїх дітей. Діляться секретами виховання та ідеями про те, як бути татом, з яким тепло, надійно й весело. Розмірковують про цілі, цінності та сенс батьківства.
П32
Підготовка вчителів до розвитку життєстійкості / стресостійкості у дітей в освітніх навчальних закладах: навч.-метод. посібник / кол. авт.: С. О. Богданов, А. М. Гірник, О. В. Залеська [та ін.] ; заг. ред.: В. М. Чернобровкін, В. Г. Панок ; Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Центр психічного здоров'я та психосоц. супроводу. — Київ : Пульсари, 2017. — 208 с. : табл.
Видання дасть відповіді на питання з розвитку життєстійкості / стресостійкості у дітей, основних проявів стресу в дітей та дорослих, створення безпечного середовища у класі, психологічної підтримки вчителів призначено для використання в навчальному процесі системи післядипломної освіти педагогічних кадрів, вищих педагогічних навчальних закладах. Матеріали посібника містять науково-теоретичну частину, що складається з 11-ти модулів, і практичну частину у вигляді програми тренінгів по кожному модулю та алгоритм з перенаправлення дитини до психолога чи іншого спеціаліста в разі потреби. Також розміщено рекомендовану літературу для педагогів, глосарій понять з питань життєстійкості / стресостійкості, які можуть бути використані в шкільній практиці.
О-76
Остапів, Любомир. Малюк та бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей / Л. Остапів. — Київ : Yakaboo Publishing, 2020. — 224 с. : іл.
Коли розпочинати розмову з дітьми про гроші? За яку роботу можна платити? Як краще давати кишенькові гроші? Як планувати сімейний бюджет? Скільки і куди потрібно відкладати для якісної освіти? Як виховати свою дитину фінансово успішною?
У виданні зібрано головне з досвіду провідних західних фахівців і з десятків статей по фінансовій грамотності. Автор наводить адаптовані ігрові вправи та історії, якими можуть скористатися українські батьки.
«Малюк та бюджет» — це огляд семінарів, курсів, книжок, мультиків, фільмів, історій на тему дитячих фінансів і підприємництва. Це розмови з українськими батьками різного достатку, яких об’єднав позитивний досвід у навчанні власних дітей і готовність його оприлюднити.
М16
Макріді, Емі. Я! Я! Я! Як перевиховати егоїстичну дитину (або її батьків) / Е. Макріді ; пер. з англ. В. Глінка. — Київ : Наш Формат, 2018. — 328 с.
У світі панує епідемія дитячого егоцентризму. Багато дітей вважають, що отримати найкраще вони можуть як подарунок, не докладаючи жодних зусиль. Навіть більше, що цей подарунок їм хтось мусить зробити і що життя саме по собі їм винне.
- Як дізнатися, що ця епідемія дісталась і до вашої родини?
- Вас дратують забаганки дітей, але ви все одно їх виконуєте.
- Ви з останніх сил намагаєтеся підтримати лад у домі, а всі надто зайняті перед телевізором, щоб вам допомогти.
- Ви не можете зайти до магазину і не купити чогось смачненького.
- Ви робите за дітей те, що вони мають робити самі.
- Ви пропонуєте підкуп і винагороду, коли хочете, щоб діти на щось погодилися.
Авторка цієї книжки пропонує рецепт, як зупинити епідемію егоцентризму, навчити дітей поводитися зважено й відповідально, розвинути стійкий характер і, зрештою, виховати щасливих, упевнених у собі хлопчиків і дівчаток.
П30
Петрановська, Людмила. Якщо з дитиною складно / Л. Петрановська ; худож. А. Селіванов ; пер. з рос. О. Рибки. — Харків : Віват, 2020. — 160 с. : іл. — (Актуальна тема).
Нова книжка відомої сімейної психологині, авторки бестселерів «Що робити, коли...» і «Таємна опора…» відповідає на одвічні запитання батьків про особливості виховання дітей. Дуже часто виявляється, що саме незгоди у взаєминах змушують дитину поводитися не найкращим чином, а батьків — дратуватись і вдаватись у відчай. Дорослі не розуміють потреб і захоплень власних дітей, а діти не слухаються, нехтують правилами і брешуть. Експертка у сфері виховання допоможе знайти з дитиною спільну мову, розв’язати конфліктні ситуації, зберегти терпіння та віднайти розуміння й мир у сім’ї.
С91
Сухіна, Ірина Вячеславівна. Маленькі непосиди. Гіперактивні діти / І. В. Сухіна. — Харків : Ранок, 2020. — 32 с. — (Поради батькам і педагогам).
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують гіперактивних дітей і дітей з дефіцитом уваги. Автор розповідає про причини і прояви гіперактивності, сучасні методи та технології корекції поведінкових порушень.
В43
Вікарі, Стефано. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім'ям із дітьми з аутизмом : практичні рекомендації для батьків і педагогів / С. Вікарі ; пер. з італ. І. Кононова. — Харків : Ранок, 2019. — 112 с.
Ця книжка відомого італійського спеціаліста, науковця і практика, автора багатьох книжок, присвячених дітям і підліткам з аутизмом. Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesù в Римі й дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, — надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму. Автор стверджує, що не слід впадати у відчай: аутизм — це не вирок. Дитина з аутизмом завдяки належній терапії із часом зможе нормально взаємодіяти з іншими людьми, здобути освіту, працювати і створити сім’ю. Книжка також допоможе не заблукати в морі різних теорій, програм і методів, що їх сьогодні пропонує сучасна наука.
Б87
Брембаті, Федеріка. Специфічні розлади розвитку дитини та процес навчання: дислексія, дисграфія, дизорфографія, дискалькулія : практичні рекомендації для батьків і педагогів / Ф. Брембаті, Р. Доніні ; пер. з італ. І. В. Кононової. — Харків : Ранок, 2019. — 160 с.
Ця книжка, авторами якої є відомі зарубіжні спеціалісти, призначена для батьків і вчителів, які дбають про підтримку дітей із труднощами у виконанні домашніх завдань. Автори надають елементарні знання про учнів зі специфічними розладами шкільних навичок, аналізують процес оцінювання їхніх навичок виконання домашніх завдань і підкреслюють важливість постійної співпраці школи і дому з використанням практичного інструменту, що визначає стратегії втручання для кожного учня: індивідуального плану навчання. Особлива увага приділяється особі тьютора, який супроводжує дитину на шляху до знань.
Немає коментарів:
Дописати коментар