Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

субота, 20 лютого 2016 р.

«Герої не вмирають. Просто йдуть з Майдану – в небо»А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко,хоч Майдан ридав…
І з кров ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
                                              
Й заплакав Бог, побачивши загін —
Спереду–сотник ,молодий,вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній–сивий-сивий…

І рани їхні вже не їм болять…
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
Як крила ангела,злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

   Сьогодні, 20 лютого, в Україні пам'ятний день вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Серед полеглих семеро уродженців Тернопільщини — сучасних Героїв України.
      Згадаємо їх поіменно:
Капінос Олександр Анатолійович – народився 10 березня 1984, село Дунаїв Кременецького району. Під час сутичок на Грушевського 18 лютого в нього влучили гранатою, – каже його друг Михайло Згар. – Йому пробили артерію. Сашка госпіталізували, але в лікарні він помер
Голоднюк Устим Володимирович – народився 12 серпня 1994, місто Збараж. Був захисником Майдану з листопада 2013 року. 30 листопада був побитий. Як тільки рани зажили, знову поїхав на Майдан. Загинув внаслідок вогнепального поранення в голову 20 лютого 2014 року.
Костенко Ігор Ігорович – народися 31 грудня 1991року в с. Зубрець Бучацького району. 20 лютого 2014 року був убитий в районі Жовтневого палацу.
Мойсей Василь Михайлович – народився 23 березня 1992 в с. Зубрець Бучацького району Тернопільської області, проживав у м. Ківерці, Волинська область. Приїхав на Майдан у Київ в ніч з 18 на 19 лютого. 20 лютого 2014 року помер у 17-й лікарні Києва від вогнепального поранення у грудну клітину.
Войтович Назар Юрійович – народився 2 червня 1996 року в с. Травневе Збаразького району. Навчався на третьому курсі відділення дизайну Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу, був єдиною дитиною в сім’ї. Загинув 20 лютого 2014 року.
Слободян Тарас Ігорович – народився 10 грудня 1982 року в Тернополі. Хлопець перебував на Майдані у Києві, проте, потім безслідно зник (з грудня місяця місцеперебування невідоме). Знайшли його аж у березні на Сумщині в лісі. Дата смерті невідома. Похований 5 березня 2014 року на Микулинецькому цвинтарі в Тернополі.
Аксенин Василь 4 лютого 1964 р. народився у с. Летячому, Тернопільська область. Був мешканцем Чернівців, де працював різноробочим. Василь був важко поранений 20 лютого у Києві. Наприкінці лютого його відвезли до Польщі на лікування. 12 березня помер. У нього залишилася дружина та двоє синів.


Оксана Содомора, головний бібліотекар відділу читального залу

Немає коментарів:

Дописати коментар