Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

неділя, 17 липня 2016 р.

Виставка до дня суверенітету України

16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла документ великої історичної ваги – Декларацію про державний суверенітет України.    
Декларація приймалася в роки розвалу СРСР. Міжнаціональна напруга в азійських і кавказьких республіках подекуди виплеснулася у криваві міжетнічні сутички. 11 березня 1990 року Литва вже проголосила свою незалежність від СРСР, Латвія і Естонія активно готували відновлення незалежності. На вулицях українських міст Українська Міжпартійна Асамблея вже вела реєстрацію громадян Української Народної Республіки.
Перебуваючи під тиском суспільних настроїв, на XXVII зʼїзді КПУ 16 липня 1990 року було прийнято резолюцію «Про державний суверенітет Української РСР».
Суверенітет передбачає верховенство, самостійність, повноту й неподільність влади в межах території України. Відтепер Україна проголошувалася незалежною державою в зовнішніх відносинах.
У Тернопільській ОУНБ розгорнуто експозицію видань, присвячену цьому дню: «Україна суверенна – від витоків до сьогодення». Запрошуємо відвідати нашу книгозбірню та переглянути виставку.

Підготувала Ольга Гапочка, бібліотекар відділу читального залу

Немає коментарів:

Дописати коментар