Макіавеллі Н. Державотворець / Н. Макіавеллі. – Київ: Арій, 2014. – 224 с. – (Антологія мудрості)
«Державотворець» – це політичний трактат, який являє собою збірник правил успішної політичної діяльності, створений з історичного та практичного досвіду існування людської природи, що залишається незмінною за всіх політичних устроїв, які проходять природний цикл розквіту та занепаду. Незважаючи на те, що твір був написаний у 1513 році, а опублікований 1531 року, він залишається актуальним і зараз. Іноді навіть здається, що методи, про які пише Макіавеллі, ніби взяті з сучасного політичного життя України та сусідніх країн.
Наполеон: афоризми та крилаті вислови / пер. І. Андрущенка. – Київ: Арій, 2014. – 128 с. – (Антологія мудрості)
У цьому виданні зібрано афоризми та вагомі вислови Наполеона Бонапарта – французького імператора (1804-1815), великого полководця, який завоював майже всю Європу, мудрого державного і політичного діяча, академіка Французької академії наук, автора численних творів.
Наполеон
був не лише відомим політиком, а й красномовним оратором, який вирізнявся
гострим слівцем. Запроваджені ним закони діють у Франції дотепер, а мудрі
вислови знають у всьому світі. Його афоризми цікаві, влучні й дотепні. Вони
мають глибокий зміст і торкаються різних питань людського буття: політики,
управління державою, війни, свободи, дружби, героїзму та патріотизму.
Мусасі М. Книга п’яти кілець / М. Мусасі. – Київ: Арій, 2014. – 128 с. – (Антологія мудрості)
Книга П’яти Кілець – філософський трактат і духовний заповіт, написаний у XVII столітті самураєм Міямото Мусасі за два роки до смерті. Це книга про мистецтво Стратегії. Вона складається з п'яти частин: Книги Землі, Книги Води, Книги Вогню, Книги Вітру та Книги Порожнечі. У ній описані різноманітні школи володіння мечем, вказано, яким видом зброї, де і коли необхідно користуватися, а також йдеться про те, чим саме самурай відрізняється від звичайної людини. Понад три століття книгою відомого середньовічного фехтувальника користуються у різних сферах людського буття: державне управління, воєнна стратегія, ведення бізнесу. Це своєрідний підручник з кендзюцу, у якому описано основні прийоми використання меча катана. Цей трактат досі вивчається майстрами бойових мистецтв.
Ця книжка – найдавніший із відомих людству трактат про воєнне мистецтво та його філософію. Його створив понад два тисячоліття тому китайський стратег, воїн і філософ Сунь-цзи. Він у стислій формі виклав базові принципи ведення війни та готування до неї. Ця книжка – джерело воєнної мудрості та практичне керівництво з тактики та стратегії воєнних дій.
Уінстон Черчілль: афоризми та крилаті вислови / пер. Л. Дудченко. – Київ: Арій, 2014. – 208 с. – (Антологія мудрості)
Уінстон Черчілль – британський державний і політичний діяч, прем’єр міністр Великобританії; військовий, журналіст, письменник, почесний член Британської академії, лауреат Нобелівської премії з літератури (1953). Він був не просто відомим політиком, а однією з найяскравіших постатей світової історії. Це була людина-легенда, майже міф, родом із тих часів, коли світовими державами керували яскраві й оригінально мислячі особистості.
Мудрість Сходу: афоризми та крилаті вислови / укл. Л. Дудченко. – Київ: Арій, 2014. – 224 с. – (Антологія мудрості)
У цій книзі зібрано афоризми та крилаті вислови найвизначніших представників культури Сходу. У них порушуються нагальні проблеми людського життя: дружба та вірність, любов і щастя, багатство й бідність, розум і невігластво.
Лао-Цзи. Дао Де Цзін: книга про шлях та силу / Лао-Цзи. – Київ: Арій, 2014. – 128 с. – (Антологія мудрості)
У трактаті «Дао Де Цзін» («Книга про шлях та силу») давньокитайського філософа VI-V ст. до н.е. Лао-Цзи викладено думки про істинну віру та шлях життя. Автор розмірковує про те, як переходити від життя тіла до життя духу. Саме це вчення філософа становить основу даоської релігії, однієї з трьох найпоширеніших релігій сучасного Китаю.
Арабська мудрість / пер. Л. Дудченко. – Київ: Арій, 2015. – 128 с. – (Антологія мудрості)
У цій книзі зібрано афоризми та висловлювання найвидатніших представників арабської культури, а також чимало народних прислів'їв та приказок, влучних порівнянь і метафор. Створені в сиву давнину, вони актуальні й сьогодні, адже вчать сучасного читача гідності, справедливості, шанобливого ставлення до батьків та любові до рідного краю.
Любов і родина: афоризми та крилаті вислови / за ред. Г. Латника. – Київ: Арій, 2014. – 208 с. – (Антологія мудрості)
У
цьому виданні зібрано перлини людської мудрості – афоризми та крилаті вислови
мислителів, учених, письменників, поетів, відомих суспільних і політичних діячів
різних епох і народів про найпотаємніше, найзагадковіше та найблагородніше
людське почуття – любов та всі її прояви. У книзі ви знайдете чимало цінних
порад і практичних рекомендацій. Окремий розділ присвячено яскравим і глибоким
висловам про шлюб і родину, які будуть цікаві й корисні сучасному читачеві,
особливо молоді, та сприятимуть його моральному самовдосконаленню.