Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

четвер, 14 вересня 2023 р.

Вікова психологія.

 

Вікова психологія  – галузь психологічної науки, що вивчає закономірності розвитку людини на різних етапах її індивідуального життя. Вікова психологія досліджує структурні зміни, які з’являються з віком у психологічній діяльності людини, закономірності виникнення i розвитку психологічних процесів та властивостей у дітей, підлітків, юнаків та дорослих; встановлює провідні умови і фактори розвитку та формування особистості; з’ясовує співвідношення природних (спадковості, становлення організму тощо) i суспільних факторів, роль історично вироблених суспільством цінностей (мови, досягнень науки, техніки, мистецтва, суспільних норм поведінки тощо) у цьому процесі. До завдань вікової психології належить вивчення рушійних сил індивідуального розвитку людської психіки, закономірностей переходу від попередніх періодів до наступних, з’ясування iндивiдуально-типологічних відмінностей у психологічному розвитку людей різного віку; встановлення факторів, що їх детермінують.

Пропонуємо вам добірку літератури про психологічні особливості кожного віку з фонду читального залу ТОУНБ. Можливо, це допоможе уникнути багатьох конфліктів.

159.9

В43      

Вікова психологія : навч. посіб. / кол. авт.: О. П. Сергєєнкова [та ін.] ; Київський ун-т ім. Б. Грінченка. — Київ : Центр учбової літератури, 2018. — 376 с.

У навчальному посібнику на засадах досягнень як світової, так і вітчизняної психологічної думки розкрито зміст вікової психології. Поєднання інформаційного та контрольно-дослідницького блоку у змісті книги дозволить читачеві не тільки опрацювати наукову інформацію, а й поглибити і перевірити свою компетентність шляхом розв'язування задач, пошуків відповідей на проблемні питання, проведення базових прикладних досліджень. Для студентів вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться психологією.

159.9

Д40  

Джей, Мег. Визначні роки. Від 20 до 30 вмикай на повну та досягай максимуму / М. Джей ; пер. з англ. Л. Герасимчук. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 237 с.

Доктор наук Меґ Джей - американський психолог. Викладачка клінічної психології в Університеті штату Вірджинія. Має приватну практику в Шарлоттсвіллі. Доктор Джей отримала докторський ступінь із клінічної психології та гендерних досліджень в університеті Берклі в Каліфорнії. Роботи Меґ Джей друкуються в New York Times, Los Angeles Times, USA Today, Forbes, Psychology Today і NPR. Її виступ на TED подивилися більше 6 мільйонів осіб. Існує міф, що юнакам і дівчатам, яким минуло двадцять, бракує тямущості, щоб цікавитись інформацією, здатною змінити життя. І міф про те, буцімто тридцять ? це нові двадцять і зробити щось у пізнішому віці означає зробити це краще. Натомість Меґ Джей довела факт, що 80 % доленосних подій відбуваються в житті людини до 35 років. Дві третини зростання рівня зарплатні припадає на перші десять років кар'єри. До тридцяти років понад половина людей одружуються, зустрічаються або живуть разом із майбутніми чоловіками чи дружинами. Характер найістотніше змінюється в період від двадцяти до тридцяти років - не до і не після. До тридцяти років мозок людини завершує свій розвиток. І що тепер робити з цією інформацією? Саме час дізнатися, як не змарнувати можливості "вирішального десятиріччя"!

159.9

Д72  

Дракермен, Памела. Дорослих не буває : історія дорослішання на середині життя / П. Дракермен ; пер. з англ.: І. Листопад, А. Оксентюк. — Київ : Yakaboo Publishing, 2019. — 288 с.

 «Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя» — книга авторки бестселерів та колумністки The New York Times, у якій вона досліджує життя після сорока і веде читачів у пошуки мудрості і самопізнання.


159.9

Г61  

Голованова, Тетяна Миколаївна. Вплив Інтернет залежності на самоактуалізацію осіб юнацького віку : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Т. М. Голованова ; НАПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих ім. І. Зязюна. — Київ : [б. в.], 2020. — 20 с.

Взаємодія з інформаційними ресурсами, джерелами, технічними засобами інформатизації, інформаційними мережами, поступово проникає в усі сфери життєдіяльності, розширюючи життєвий простір особистості, даючи до неї як нові можливості розвитку, так і створюючи нові можливості і небезпеки. Мета роботи полягає в теоретичному обгрунтуванні та емпіричному визначенні впливу інтернет-залежності на психологічні особливості самоактуалізації осіб юнацького віку, розробці та апробації дистанційної програми супроводу таких осіб.

88

З-12 

Заброцький, М. М. Основи вікової психології : навч. посібник / М. М. Заброцький. — Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2009. — 112 с.

У посібнику розглянуто основні теоретичні концепції провідних вітчизняних та зарубіжних вчених у сфері індивідуального розвитку людської психіки, охарактеризовано закономірності її формування від народження до зрілості.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар