«Жюль Верн був моїм батьком. Веллс –мудрим дядечком. Едгар Аллан По доводився мені двоюрідним братом, він як кажан – вічно мешкав у нас на темному горищі. Флеш Гордон та Бак Роджерс – мої брати і товариші. Ось вам і вся моя рідня. Ще додам, що моєю матір'ю, цілком ймовірно, була Мері Воллстонкрафт Шеллі, авторка Франкенштейна. Ну, ким я ще міг стати, як не письменником-фантастом із такою сімейкою.»
22 серпня найвідомішому американському письменнику-фантасту Рею Дуґласу Бредбері виповнилося б 100 років. У 1985 він став лауреатом премії «Гросмейстр фантастики» за заслуги перед жанром.
Бібліографія творів Рея Бредбері складається з більш ніж чотирьохсот оповідань, а також декількох десятків великих творів. Він писав оповідання, а потім об'єднував в повісті. 63 оповідання ніколи не видавалися в авторських збірках, а лише друкувалися в газетах і журналах. Письменник продовжував випускати нові книжки майже до самої смерті. Левову частину творів гросмейстера екранізували, є і телепроекти, зокрема «Марсіанські хроніки» - найвідомішу повість письменника.
«Марсіанські хроніки», з серії «Горизонти фантастики», є в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Марсіанські хроніки — цикл пов'язаних фантастичних оповідань Рея Бредбері, які висвітлюють майбутню колонізацію Марса людьми, що прилетіли зі спустошеної Землі. Твір про боротьбу марсіанських аборигенів з колоністами.
Бредбері глибоко тривожило, що машинізація світу породить бездуховність у суспільстві, він попереджав про небезпеку ядерного апокаліпсису. У «Кульбабовому вині» винахідник Лео, який прагне збудувати машину щастя каже: «недокрутив гвинтик в машині і полетіли бомби». Але Бредбері вірив в силу доброго в людині. Цікавий факт, Рей Бредбері не водив авто і не користувався комп'ютером. Він друкував на старій друкарській машинці, як герої його творів. Втім, коли у 2011 році видавництво Сімон&Шустер висловило намір видати «451° за Фаренгейтом» в електронній формі, Бредбері дав згоду на це – хоча й після деякого опору.
У 1971 році експедиція Апполона-15 назвала на честь Кульбабового вина кратер на місяці.
Знання Рей Бредбері здобував відвідуючи бібліотеки. Адже був наймолодшим серед трьох братів у сім'ї шведської іммігрантки і Леонарда Сполдінґ Бредбері – телефоніста англійського походження. Грошей на навчання не було, займався самоосвітою. «Мене виростили бібліотеки. Я не вірю в коледжі і університети,» - писав він. Мабуть тому події кількох його творів розгортаються саме у книгозбірнях.
Онук Бредбері став актором, чим фантаст дуже пишався. Він жартома казав, що той проживає життя Рея, роблячи те, чого сам письменник не встиг.
Чому Рей Дуглас Бредбері став фантастом? В житті гросмейстера фантастики було чимало містики. Творчий шлях завдовжки 80 років розпочався, за спогадами Рея, із зустрічі на карнавалі дня праці з Містером Електриком. Цей персонаж переконав хлопчика, що впізнав у ньому свого друга, який загинув у Франції у Першій Світовій війні. Фокусник сказав йому «Живи вічно!». Ця відповідальність за мрії інших, імовірно, і спрямувала 12-річного хлопця письменницьким шляхом, який він згодом обрав і йшов ним усе життя. І ці образи, свята і Карнавала, є у його творах.
Валентина Павлишин, бібліотекар відділу читального залу
Немає коментарів:
Дописати коментар