Свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні.
У 1944 р. радянське командування силами чотирьох Українських фронтів здійснило серію наступальних операцій, ціною величезних людських втрат остаточно визволивши територію України.
У збройній боротьбі проти ворога брало участь понад 6 млн. українців. Кожен третій із них загинув на фронті, кожен другий із тих, що залишилися в живих, став інвалідом.
Серед військового керівництва СРСР було немало українців. Найбільш відомі із них — Андрій Єременко, Семен Тимошенко, Родіон Малиновський, Іван Черняховський, Павло Рибалко, Кирило Москаленко та інші. З 15 фронтів, які діяли в період радянсько-німецької війни, більше половини очолювалися маршалами і генералами — українцями за походженням.
Людські втрати України у війні склали понад 10 млн. військових і цивільних осіб. Матеріальні втрати України досягли 1,5 трильйонів крб. Було зруйновано: 714 міст і містечок, 28 тис. сіл, 16 150 промислових підприємств, 18 тис. медичних закладів, 33 тис. закладів освіти.
Український народ зробив величезний внесок у перемогу над Німеччиною та її союзниками.
Підготувала Тетяна Зуляк, зав. сектору МБА
Немає коментарів:
Дописати коментар