Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

понеділок, 5 травня 2025 р.

«Ми є – ми рівні» (до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів)

«Основне правило — не дати зламати себе ні людям, ні обставинам» — Марія Склодовська-Кюрі

Світовий календар визначних дат має і спеціальний Міжнародний день боротьби за права інвалідів, який відзначається щороку 5 травня. Люди з обмеженими можливостями не вимагають для себе особливих умов, а лише хочуть, щоб не обмежувалися їхні права на освіту, роботу і місце у соціумі. Багатьом з них не пощастило вже на старті життя, інші втратили фізичну силу внаслідок хвороб чи травм. Але вони так само хочуть радіти життю, реалізувати свої здібності і бути корисними суспільству, як і всі люди. Хоча для цього їм доводиться докладати титанічних зусиль.

Жаліти їх і відводити очі – зовсім не ті почуття, яких потребують особи з інвалідністю. Зручний пандус вартує більше тисячі красивих слів. Інфраструктурна доступність, ширший вибір освіти і роботи – ось що потрібно таким людям. Адже труднощі в пересуванні містом, відмови у працевлаштуванні прирікають їх лише спостерігати життя за вікном своєї кімнати.

Історично склалося так, що в Радянському Союзі людей з обмеженими можливостями соромилися, їх намагалися не помічати. Тому в колишніх республіках СРСР, які ступили на шлях незалежного розвитку, тільки вчаться розуміти і сприймати належним чином інвалідів. І це свято можна назвати одним із способів звернути увагу суспільства на існуючу проблему.

За офіційними даними, в Україні проживають близько 2,5 мільйонів людей зі статусом інвалідів. Щороку їх кількість збільшується. Тому однією з цілей Міжнародного дня боротьби за права інвалідів варто назвати забезпечення умов для нормальної соціальної реалізації інвалідів, щоб вони могли отримувати освіту, працювати і користуватися  соціальними благами нарівні з іншими членами суспільства.

У сучасній Україні цей день має ще більшу вагу та особливе значення. В умовах воєнного стану кількість осіб з інвалідністю, зокрема серед військовослужбовців і цивільного населення, стрімко зростає і нажаль збільшується щодня. Забезпечення прав осіб з інвалідністю – це не лише питання дотримання законодавства, а й моральний обов’язок держави та суспільства.




 

                                                                                                                                                                                                                           


Немає коментарів:

Дописати коментар