Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

понеділок, 9 грудня 2024 р.

Міжнародний день боротьби з корупцією

 

За ініціативи Організації Об’єднаних Націй 9 грудня щорічно відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.

Конвенція ООН проти корупції, підписана 9 грудня 2003 року, передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Вона зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, а також схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим негативним явищем.

Відповідно до Конвенції ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію, термін «корупція» означає зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.

Наслідками цього негативного суспільного явища є підрив соціальної довіри, руйнація моралі та почуття справедливості в населення, посилення соціальної напруженості, зневіра в ефективності державної політики тощо.

Доброчесність, непідкупність, прозорість, підзвітність, добробут – це те до чого прагнуть всі цивілізовані країни.

Розв’язання проблеми корупції є одним із пріоритетів для українського суспільства, попри всі виклики, які завдає сьогодні російська агресія на території нашої держави.

В Організації економічного співробітництва та розвитку ОЕСР високо оцінили досягнення України в антикорупційній політиці. Україна отримала високі оцінки від ОЕСР у п`яти сферах: антикорупційна політика, декларування активів, незалежність судової влади, спеціалізовані антикорупційні установи, відповідальність за корупційні правопорушення.

Єврокомісія також відзначила, що Україна досягла прогресу у сфері запобігання та боротьби з корупцією, зокрема, завдяки зміцненню антикорупційної інституційної бази, посиленню незалежності та інституційної спроможності САП, НАБУ й НАЗК, накопиченню досвіду досудового розслідування, судового розгляду та винесення судових рішень у справах про топкорупцію.

Про це йдеться у висновках та рекомендаціях Єврокомісії в межах щорічного «Пакеті розширення».

«Україна має певний рівень підготовки у сфері запобігання та боротьби з корупцією. Вона досягла певного прогресу завдяки зміцненню антикорупційної інституційної бази та поступового набуття досвіду розслідування та ухвалення судових рішень у справах про корупцію на найвищому рівні», - йдеться в документі.

Розуміючи те, що умовах війни корупційні прояви негативно можуть впливати на обороноздатність та економічний розвиток країни, протидія корупції набуває сьогодні особливого значення. І Україна крок за кроком за підтримки європейських союзників робить все можливе і не можливе для подолання такого негативного явища як корупція.





Немає коментарів:

Дописати коментар