Щороку 10 грудня ми відзначаємо День прав людини - день, який спонукає кожного з нас замислитися над основоположними правами та свободами. Водночас це можливість ще раз підкреслити важливість їх захисту та усвідомити одну неспростовну істину: «права і свободи людини визначають зміст і спрямованість діяльності всіх міжнародних та державних інституцій».
Протягом багатьох років міжнародна спільнота докладала чималих зусиль для зміцнення міжнародного права, вдосконалення механізмів захисту прав і свобод людини, а також протидії будь-яким формам дискримінації. Однак закріплення того чи іншого права в певних документах – це далеко не кінець довгої і важкої дороги. Важливо не просто задекларувати право, а й забезпечити його реалізацію.
Розпочавши збройну агресію проти України, росія порушила фундаментальні норми й принципи міжнародного права, низку двосторонніх і багатосторонніх договорів та спричинила масові порушення прав і свобод людини. І сьогодні, в умовах війни, ми фактично виборюємо закріплені в багатьох міжнародних документах права. Саме тому для кожного з нас вони набувають особливого значення. Хто, як не українці, можуть краще розуміти справжню ціну прав і свобод, виборених крізь роки боротьби, випробувань та прагнення до гідного життя?!
В умовах воєнного стану забезпечення реалізації, гарантування та захист прав і свобод людини є не лише важливим, а й надскладним завданням для держави. Права людини – це не лише юридичні норми, але й фундамент для побудови справедливого, мирного та прогресивного суспільства, а дотримання принципів рівності та поваги до людської гідності є основою для безпечного майбутнього.
Дотримання прав людини – це основа будь-якого демократичного суспільства. Тому День прав людини – це не лише нагода згадати про важливість прав і свобод, але й заклик до активних дій для їх захисту та поширення.
Пам’ятаймо: права людини – це не просто слова, а основа справедливості, миру та розвитку.
Немає коментарів:
Дописати коментар