Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

субота, 14 грудня 2024 р.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Чудовими краєвидами, щедрими на врожаї садами, прекрасними лісами славилась Чорнобильська земля.

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим, у результаті вибуху, четвертого енергоблоку ЧАЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища.

Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети.

Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога.

Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

Пам'ятаємо.  


                                                                          
 

четвер, 12 грудня 2024 р.

День Сухопутних військ Збройних Сил України

В Україні День Сухопутних військ Збройних Сил України відзначають 12 грудня. В цей день вшановують механізовані, танкові та ракетні війська, артилерію, армійську авіацію, частини протиповітряної оборони та спеціальні війська.

День Сухопутних військ України - це державне свято, яке було встановлено в Україні «…ураховуючи заслуги Сухопутних військ України як найчисленнішого виду Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави…» Зокрема, згідно з указом президента України «Про День Сухопутних військ України» від 18 жовтня 1997 року.

Встановлене свято покликане вшанувати внесок українських військових у забезпечення обороноздатності країни. Цей день є визнанням відданості, хоробрості та професіоналізму Сухопутних військ Збройних Сил України.

Сухопутні війська Збройних Сил України - найчисленніший самостійний вид ЗСУ, призначений для ведення бойових дій переважно на суходолі. Наразі в Україні в Сухопутних військах служить близько 250 тисяч військовослужбовців.

Сучасні Сухопутні війська беруть початок від Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії доби 1917-1922 років.

Нині, під час повномасштабної війни, ці воїни воюють у важких умовах та у безпосередній близькості до ворога. Подібно до своїх славетних попередників, сучасні українські військовослужбовці роблять свій вагомий внесок у збереження незалежної держави Україна.

Сухопутні війська – це щит і сила нашої держави, ті, хто на передовій виборює свободу для майбутніх поколінь. Завдяки вашій відданості, професіоналізму та непохитній вірі в перемогу, Україна вистояла у найскладніші часи та продовжує боротьбу за мирне і вільне майбутнє.

Ми щиро дякуємо кожному воїну за його героїзм і служіння Батьківщині. Ви – приклад незламності, на який рівняється кожен українець.

Нехай ваш бойовий дух залишається незламним, а кожен день стає ближче до довгоочікуваної перемоги та миру.

Слава Україні! Героям слава!


 


вівторок, 10 грудня 2024 р.

«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах» (до Міжнародного Дня захисту прав людини)

Щороку 10 грудня ми відзначаємо День прав людини - день, який спонукає кожного з нас замислитися над основоположними правами та свободами. Водночас це можливість ще раз підкреслити важливість їх захисту та усвідомити одну неспростовну істину: «права і свободи людини визначають зміст і спрямованість діяльності всіх міжнародних та державних інституцій».

Протягом багатьох років міжнародна спільнота докладала чималих зусиль для зміцнення міжнародного права, вдосконалення механізмів захисту прав і свобод людини, а також протидії будь-яким формам дискримінації. Однак закріплення того чи іншого права в певних документах – це далеко не кінець довгої і важкої дороги. Важливо не просто задекларувати право, а й забезпечити його реалізацію.

Розпочавши збройну агресію проти України, росія порушила фундаментальні норми й принципи міжнародного права, низку двосторонніх і багатосторонніх договорів та спричинила масові порушення прав і свобод людини. І сьогодні, в умовах війни, ми фактично виборюємо закріплені в багатьох міжнародних документах права. Саме тому для кожного з нас вони набувають особливого значення. Хто, як не українці, можуть краще розуміти справжню ціну прав і свобод, виборених крізь роки боротьби, випробувань та прагнення до гідного життя?!

В умовах воєнного стану забезпечення реалізації, гарантування та захист прав і свобод людини є не лише важливим, а й надскладним завданням для держави. Права людини – це не лише юридичні норми, але й фундамент для побудови справедливого, мирного та прогресивного суспільства, а дотримання принципів рівності та поваги до людської гідності є основою для безпечного майбутнього.

Дотримання прав людини – це основа будь-якого демократичного суспільства. Тому День прав людини – це не лише нагода згадати про важливість прав і свобод, але й заклик до активних дій для їх захисту та поширення.

Пам’ятаймо: права людини – це не просто слова, а основа справедливості, миру та розвитку.