Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

вівторок, 19 листопада 2024 р.

"Зло треба називати злом" (до Всеукраїнського дня запобігання насильству над дітьми)

19 листопада проводиться Всесвітній день запобігання насильству над дітьми. Створено в 2000 році Фондом Всесвітнього саміту жінок.

Дитяче насильство щорічно вбиває 18 000 дітей та підлітків та серйозно поранить 565 000 осіб. Насильство та відсутність турботи про дітей щодня вбиває понад 3 дітей в Америці. Більшість дітей, які вмирають, молодші за шість років. Із цих загиблих 85 відсотків були віком до шести років; 44 відсотки дітей були у віці до одного року. Майже 80 відсотків злочинців – батьки.

У 2000 році Фонд Всесвітнього саміту жінок (Women's World Summit Foundation), неурядова організація, проголосив Всесвітній день запобігання жорстокому поводженню з дітьми 19 листопада. WWSF разом з міжнародною коаліцією організацій, що захищають інтереси жінок і дітей, мобілізували уряди та суспільства вжити заходів та запобігти жорстокому поводженню з дітьми. У 2001 році Американська психологічна асоціація через свій міжнародний офіс приєдналася до коаліції і також відзначила цей день, 19 листопада, Всесвітнім днем запобігання жорстокому поводженню з дітьми. American Psychological Association підготувала наступний інформаційний бюлетень «Насильство щодо дітей у США» з інформацією про насильство щодо дітей у США. Він включає в себе поради щодо виявлення та запобігання жорстокому поводженню з дітьми, а також опис внеску асоціації у запобігання жорстокому поводженню з дітьми.

Жорстоке поводження з дітьми має серйозні наслідки: порушення фізичного і психологічного здоров'я на все життя: депресія, куріння, ожиріння, роль агресора/жертви, сексуальна поведінка підвищеного ризику, алкоголізм, наркоманія, передчасна/незапланована вагітність тощо.

Запобігання насильству – наша спільна відповідальність!

Якщо ви стали свідком насильства над дитиною або самі потребуєте допомоги, не мовчіть! Звертайтеся до поліції за номером 102 або телефонуйте на Національну дитячу "гарячу лінію" – 116 111.

Разом ми можемо створити безпечний світ, у якому немає місця насильству.

                                                                            



 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар