Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

середа, 23 квітня 2025 р.

«Книга – мудрість віків». ... (до Всесвітнього дня книги та авторського права)

                              

«Хто любить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від здерев’яніння»

Тарас Шевченко


 

Сьогодні, 23 квітня, відзначається Всесвітній день книги та авторського права. Відзначається щорічно саме цього дня, починаючи з 1996 року.

Ця дата вельми символічна для всієї світової літератури. «винуватців» у цього «свята книголюбів» кілька. Так, саме 23 квітня народилися такі видатні особистості світової літератури, як французький письменник Моріс Дрюон, ісландський лауреат Нобелівської премії з літератури Галдор Лакснесс і трикратний претендент на цю премію Володимир Набоков, а також український письменник Григорій Тютюнник; у цей же день померли Вільям Шекспір (щоправда, за юліанським календарем) і перуанський історик Інка Ґарсіласо де ла Веґа.

Всесвітній день книги має на меті сприяти поширенню задоволення від книжок і читання. Щороку 23 квітня в усьому світі проводять святкування, мета яких – визнати чарівну силу книг, що є зв’язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії – видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто, яке стає Світовою книжковою столицею аж до 23 квітня наступного року. До речі, Світовою столицею книги на 2025 рік призначено Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Головне святкування відбувається щорічно в штаб-квартирі ЮНЕСКО, куди запрошують продавців книг, видавничі компанії та митців, щоб поділитися своєю пристрастю до книг та читання, проводяться практичні семінари для молоді з типографії, ілюстрування, книгопереплетення, книгодрукування. ЮНЕСКО щиро запрошує плекати книги як цінний інструмент для обміну знаннями, взаєморозуміння та відкритості у світі розмаїття.

Нині щодня наша країна потерпає від ворожих обстрілів. І важливо в такий стресовий час не панікувати, вірити в ЗСУ, всіляко допомагати наближати нашу перемогу і… читати. Адже книга – це не лише засіб отримання знань, хороший відпочинок і терапевтичні ліки. Це і зброя. Сьогодні росія чітко усвідомлює ідеологічне значення книжок – за час повномасштабного вторгнення вона зруйнувала в Україні понад 220 бібліотек, близько 400 споруд було пошкоджено, знищено майже 200 млн примірників книжкового фонду. путін  повідомляв про плани щодо ввезення понад 2,5 млн екземплярів книжок до шкільних та публічних бібліотек у так званих «нових регіонах рф». Що це, як не прямий доказ того, що книжки – дійсно зброя у війні ідей та цінностей?

Тому нам, українцям, варто читати українську книгу. Сьогодні книга для нас стає не просто розвагою, а й способом об’єднатися, усвідомити себе нацією у важкі часи. Головне, що наразі всі зрозуміли: українська – мова Перемоги! І попри всі виклики український книжковий ринок демонструє динамічне зростання та розвиток.

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар