Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

субота, 11 січня 2025 р.

Всесвітній день "Дякую"

11 січня відзначається Всесвітній день "Дякую". Щодня люди вимовляють його мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з'явилося в нашій мові, що означає, наскільки потужну енергетику має? Саме світле і ввічливе свято покликане навчити нас не боятися дякувати оточуючим , світу і самому собі. Слово "дякую" здатне покращити настрій, зарядити позитивними емоціями.

Свято з'явилося «з доброї руки» ООН і ЮНЕСКО. В Україні день відзначається п’ятий рік поспіль. Особливих традицій цей день поки не має. Єдина порада – «спасибі» сьогодні треба говорити якомога частіше.

Слова вдячності мають своєрідні магічні властивості, за їхньою допомогою люди дарують радість один одному і висловлюють увагу. Наприклад, водії на знак подяки блимають одне одному фарами, а люди в спілкуванні – кажуть «спасибі».

Вперше слово «дякую» зафіксовано 1586 р. у словнику-розмовнику, виданому в Парижі. В українській мові «спасибі» і «дякую» з’явилися у шістнадцятому сторіччі. Перше – це скорочення від фрази «спаси Боже». А «дякую» – прийшло до нас із Німеччини. В оригіналі «данке» має два значення – дякую і думаю.

Психологи упевнені, що висловлення подяки – це знаки уваги і вони здатні заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Головне, аби «дякую» йшло від чистого серця. І невипадково із часів сивої давнини в народі існувало повір'я – не можна виголошувати слова вдячності в стані роздратування.   

Ми щодня дякуємо ЗСУ за кожен новий день, бо в одну мить наші колеги, друзі, рідні перетворилися на захисників України.

Щира подяка завжди викликає позитивні емоції та теплі відчуття.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар