11 січня відзначається Всесвітній день "Дякую". Щодня люди вимовляють його мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з'явилося в нашій мові, що означає, наскільки потужну енергетику має? Саме світле і ввічливе свято покликане навчити нас не боятися дякувати оточуючим , світу і самому собі. Слово "дякую" здатне покращити настрій, зарядити позитивними емоціями.
Свято з'явилося «з доброї руки» ООН і ЮНЕСКО. В Україні день відзначається п’ятий рік поспіль. Особливих традицій цей день поки не має. Єдина порада – «спасибі» сьогодні треба говорити якомога частіше.
Слова вдячності мають своєрідні магічні властивості, за їхньою допомогою люди дарують радість один одному і висловлюють увагу. Наприклад, водії на знак подяки блимають одне одному фарами, а люди в спілкуванні – кажуть «спасибі».
Вперше слово «дякую» зафіксовано 1586 р. у словнику-розмовнику, виданому в Парижі. В українській мові «спасибі» і «дякую» з’явилися у шістнадцятому сторіччі. Перше – це скорочення від фрази «спаси Боже». А «дякую» – прийшло до нас із Німеччини. В оригіналі «данке» має два значення – дякую і думаю.
Психологи упевнені, що висловлення подяки – це знаки уваги і вони здатні заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Головне, аби «дякую» йшло від чистого серця. І невипадково із часів сивої давнини в народі існувало повір'я – не можна виголошувати слова вдячності в стані роздратування.
Ми щодня дякуємо ЗСУ за кожен новий день, бо в одну мить наші колеги, друзі, рідні перетворилися на захисників України.
Щира подяка завжди викликає позитивні емоції та теплі відчуття.
Немає коментарів:
Дописати коментар