Шановні користувачі!

Шановні користувачі!

Цей блог створено відділом читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Сподіваємося, що для відвідувачів мережі цей блог буде цікавим джерелом нової інформації про події та життя нашої бібліотеки, новинки в світі книг.

Людмила Рюміна, завідувачка відділу читального залу Тернопільської ОУНБ

пʼятниця, 21 лютого 2014 р.

21 лютого — Міжнародний День рідної мови


21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято — до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. Починаючи з 2000 року, цей день відзначають і в нас, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть. 
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.
Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру. Кожна мова самобутня. Вона має власні вислови, які відображають менталітет і звичаї народу. Так само, як і наші імена, ми отримуємо рідну мову від нашої матері в дитинстві. Вона формує нашу свідомість, просочує закладеною в ній культурою.
Моя Мова — найкраща в світі! Нею освідчувалися в коханні мої дідусі і бабусі, мої матуся і татусь. Моєю Рідною Мовою я сказала свої перші слова: Мама, Тато. Нею сказали свої перші слова мої діти.
Моя Мова — одна з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі.
У відділі читального залу нашої книгозбірні користувачі можуть ознайомитися з книжковою виставкою «О слово рідне, мова рідна», яка присвячена Міжнародному Дню рідною мови. Відвідувачі ознайомляться з книгами про місце мови в житті кожного, про вплив рідної мови на становлення характеру людини та її переконань.
                                                                                             Надія Чіх,
                                                                                             бібліотекар відділу читального залу

пʼятниця, 14 лютого 2014 р.

Чужиною забрані долі



Двадцять п’ять років минуло з того часу, коли останній солдат Радянської армії покинув територію Афганістану. 15 лютого 1989 року закінчилася безглузда афганська війна, яка гіркими споминами, сумними рядками закарбувалася в наших серцях. Полегшено зітхнули матері в українських сім’ях, тому що їхні діти вже більше ніколи не будуть гинути в локальних військових конфліктах, вони вже більше не оплакуватимуть цинкові гроби з мертвими своїми синами.
З метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, та з нагоди 25-ї річниці із часу виведення радянських військ з Республіки Афганістан 12 лютого 2014 року в читальному залі Тернопільської ОУНБ відбулася зустріч із ветеранами — учасниками бойових дій в Афганістані.
Спогадами про службу, перемоги та втрати поділились Василь Когут, учасник бойових дій в Афганістані, перший заступник голови Тернопільської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, та Анатолій Лукащук, учасник бойових дій в Афганістані, провідний інженер Тернопільського обласного центру дозвілля «Терноцвіт». Авторські пісні виконав Роман Лотецький, учасник бойових дій в Афганістані, екс-керівник гурту «Долг».

 (Відео надав Анатолій Лукащук, учасник бойових дій в Афганістані)