21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято — до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. Починаючи з 2000 року, цей день відзначають і в нас, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.
Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру. Кожна мова самобутня. Вона має власні вислови, які відображають менталітет і звичаї народу. Так само, як і наші імена, ми отримуємо рідну мову від нашої матері в дитинстві. Вона формує нашу свідомість, просочує закладеною в ній культурою.
Моя Мова — найкраща в світі! Нею освідчувалися в коханні мої дідусі і бабусі, мої матуся і татусь. Моєю Рідною Мовою я сказала свої перші слова: Мама, Тато. Нею сказали свої перші слова мої діти.
Моя Мова — одна з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі.
У відділі читального залу нашої книгозбірні користувачі можуть ознайомитися з книжковою виставкою «О слово рідне, мова рідна», яка присвячена Міжнародному Дню рідною мови. Відвідувачі ознайомляться з книгами про місце мови в житті кожного, про вплив рідної мови на становлення характеру людини та її переконань.
Надія Чіх,
бібліотекар відділу читального залу
Надія Чіх,
бібліотекар відділу читального залу