пʼятниця, 10 листопада 2023 р.

Уроки успішного бізнесу.

 

Війна руйнує усталені правила ринку, змінює попит та пропозицію і тим самим надає можливості підприємцям проявити себе. Як впливають рішення щодо продовження, оновлення чи зміни напряму бізнесу на діяльність компанії та на покращення економіки в країні під час війни. Відповідь на ці питання шукаймо у книжках з добірки  «Уроки успішного бізнесу».

            334

А76   Аппело, Юрген.

    Стартап, скелап, скрюап : 42 інструменти для прискорення Lean- та Agile- розвитку бізнесу / Ю. Аппело ; пер. з англ. М. Хандога. — Харків : Фабула, 2021.  — 240 с. — (#PROBusiness).

           

Юрген Аппело, успішний підприємець і широко відомий фахівець із проблем лідерства, прокладає нові шляхи в менеджменті, щоби допомогти творчим організаціям вижити і досягти успіху у 21 столітті. Його нова книжка «Стартап, скейлап, скрюап» базується не тільки на власному досвіді автора з керування стартапами, але й на дослідженнях та інтерв’ю, проведених в багатьох країнах Європи. Головна мета автора — уніфікація методів та інструментів, що успішно використовуються стартапами та скейлапами на основі принципів і практик, популяризованих lean- та agile-спільнотами в усіх сферах управління бізнесом. Також йдеться про докорінну зміну способу, у який люди навчаються вдосконалювати себе і трансформувати свої організації.

005

Д76   Друкер, Пітер Фердинанд.

    Виклики для менеджменту ХХІ століття / П. Ф. Друкер ; пер. з англ. Т. Літенської. — Київ : КМ-Букс, 2020. — 240 с.

Ця надзвичайно розумна книжка від Пітера Ф. Друкера — гуру менеджменту XX століття — не втрачає своєї актуальності і в наші дні. На її сторінках автор аналізує проблеми у сфері управління, використовуючи приклади з реального життя, визначає оптимальні шляхи їх розв’язання, формує нове розуміння індивідуально-корпоративної ефективності, пояснює, як можна передбачити глобальні трансформації, як в умовах невідворотних змін управляти собою, колективом та установою і як, зрештою, стати лідером найвищого ґатунку. Кожен, хто прагне зрозуміти, як може бути влаштований його бізнес і як краще вибудовувати кар’єру, неодмінно відкриє у цій оригінальній концепції майбутнього щось корисне для себе.

Пітер Ф. Друкер розповідає, як нові парадигми менеджменту вже змінили і продовжуватимуть змінювати наші основні переконання про практики і принципи управління. Ця прогресивна книга засвідчує широту знань і великий практичний досвід автора, його глибоке розуміння різноманітних процесів, здатність до глибокого аналізу та здоровий глузд. Саме такими мають бути, згідно з уявленнями самого Друкера та за словами одного з авторів статті у Harvard Business Review, "орієнтири управлінської професії менеджмента".


005

С21   Саттон, Роберт.

    Криза зростання. Як не погоджуватись на маленькі результати в бізнесі / Р. Саттон, Х. Рао ; пер. з англ. О. Лотоцький. — Київ : Наш формат, 2020. — 416 с.

Викладачі Стенфордського університету Роберт Саттон і Хаґґі Рао під час однієї з навчальних програм помітили, що учасники ставили те саме питання в різних варіаціях: як стабільно зростати, зберігаючи відносини з клієнтами та якість продуктів чи послуг? Це підштовхнуло науковців на основі досліджень розробити універсальні рекомендації, що допомагають ефективно зміцнювати свої позиції. Неважливо, чи розширюєте ви штат працівників стартапу в Кремнієвій долині, чи покращуєте продаж пива, чи відкриваєте нові школи. У цій книжці автори визначили головні проблеми масштабування, які стоять перед кожною організацією. Також вони сформулювали п’ять принципів, що допомагають досягти значних результатів.

005

Ч-42  Чемберс, Джон.

    Від крапки до крапки. Уроки лідерства у світі стартапів / Дж. Чемберс, Д. Брейді ; пер. з англ. Р. Клочка. — Київ : КМ-Букс, 2020. — 336 с.

Провидець Кремнієвої долини Джон Чемберс ділиться уроками, які допомогли йому стати лідером однієї з найкращих корпорацій на світі й перетворили просту компанію, що розробляла маршрутизатори, на всесвітнього технологічного титана. Коли Чемберс 1991 року приєднався до «Циско», компанія мала 400 співробітників, єдиний продукт і прибутковість на рівні 70 мільйонів доларів. Коли ж він пішов з посади генерального директора 2015 року, він лишив по собі технологічного гіганта вартістю 47 мільярдів доларів, який став кістяком інтернету і лідером у багатьох галузях — від кібербезпеки до конвергенції мереж. І тепер Чемберс ділиться своїми унікальними стратегіями, які забезпечили йому перемогу в цифровому світі.


005

А21   Авраамов, Павло.

    Стратегія Ґо: Давня гра й сучасний бізнес, або Як перемогти в конкурентній боротьбі / П. Авраамов ; пер. з рос. О. Кожушко. — Харків : Фабула, 2019. — 420 с.

Східна стратегічна гра Ґо — найдавніша й найскладніша гра на планеті. Протягом тисячоліть вона була міцно пов’язана з політичною, військовою та бізнесовою елітами країн Сходу. Не дивно, що й у сучасному світі особливу цікавість до гри виявляють політики й бізнесмени. Серед них — Білл Гейтс, котрий в одному інтерв’ю сказав: «У моєму житті було вдосталь розчарувань. Наприклад, я хотів бути найкращим у світі гравцем у Ґо, але так і не став ним». Для досягнення перемоги Майстри гри застосовують перевірені часом стратегічні принципи й підходи, котрі допомагають приймати правильні рішення та діяти якомога ефективніше. Ці принципи є досить абстрактними й тому можуть бути застосовані в переважній більшості сфер людського життя, особливо там, де точиться конкурентна боротьба: у політиці, бізнесі та військовій справі. У книжці розбираються 30 найважливіших стратегічних концепцій Ґо. Кожен принцип проілюстровано прикладами зі світу сучасного бізнесу: книжка містить понад 60 реальних бізнес-кейсів, які взято з практики таких усесвітньо відомих гігантів, як-от Apple, Coca-Cola, IKEA, Chrysler, Virgin, The Walt Disney Company, а також безліч історій із практики невеликих компаній.

Немає коментарів:

Дописати коментар