четвер, 11 травня 2023 р.

Обережно, провалля!

 

10 травня в читальному залі Тернопільської обласної наукової бібліотеки відбувся перегляд фільму з колекції Docudays «Обережно, провалля!»

Документальний фільм «Обережно, провалля!» 30-річного режисера з Чікаго Бінґа Ліу здобув визнання критиків і понад 50 нагород із моменту прем’єри на кінофестивалі «Санденс» у 2018 році, де отримав спеціальний приз журі «За прорив у кінорежисурі».

Сюжет фільму. У самому серці «іржавого поясу» Америки розкинувся Рокфорд, – промислове місто штату Іллінойс. На людей, які зростають там, чекають лише безробіття та бідність. Але троє шкільних друзів знаходять відраду у скейтбордингу, а один із них, Бінґ Ліу, знімає на відео всі їхні пригоди. Йому вдається зафільмувати несподівану для них дорослість, із усіма безнадійними роботами, народженням дітей і роздумами про те, що означає бути людиною. Через багато років Бінґ повертається до рідного міста з’ясувати, що сталося із друзями дитинства. Режисер порушує майже всі правила документальних зйомок: з’являється у своєму власному фільмі, іноді говорячи просто в камеру. Подекуди «Обережно, провалля!» нагадує сеанс психотерапії, де режисер проживає насильство, якого зазнав від батька, і попереджає свого друга Зака про загрозу опинитися у такому самому замкненому колі алкоголізму та жорстокості. Зрештою Ліу блискуче реалізовує своє завдання, оскільки кожна деталь цього фільму щира. У ньому режисер змальовує дуже актуальний портрет американського покоління, якому загрожує забуття.

Це був останній в цьому сезоні (адже студентський семестр добігає кінця) перегляд фільму з колекції Docudays саме в такому форматі, коли ми обговорюємо сюжет і поведінку героїв з соціологічної і психологічної точок зору. Коли у кількох організацій спільні інтереси і завдання - виникають цікаві і потрібні проекти. Цей виник у рамках наукової співпраці Кафедри соціальної роботи та менеджменту соціокультурної діяльності ТНПУ ім. В.Гнатюка та Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, завдяки багаторічній співпраці з Кіноклубом на вулиці Зеленій та небайдужості психологинь з ГО БФ «Голоси дітей».

Учасники зустрічі прожили насильство разом з режисером і головними героями. Ще до перегляду кожен студент отримав завдання, яке виконував, потім ділилися спостереженнями як розвивався сюжет. Поділися історіями з власного життя, коли ми стикалися з насильством. Обговорили конфлікти, які є в стрічці, хто з персонажів нам близький і кому ми співчуваємо, що нам найбільше не сподобалося і сподобалося і чому. Спрогнозували якими можуть бути долі героїв. Кожен придумав свою назву для фільму. Співпраця триває.

Немає коментарів:

Дописати коментар