вівторок, 6 грудня 2022 р.

Наш спокій у ваших міцних руках. (До Дня Збройних Сил України)

6 грудня відзначаємо День Збройних Сил України. Дата присвячена дню ухвалення Закону України "Про Збройні сили України" – подія відбулася саме 6 грудня 1991 року. Також 6 грудня 1919 року відбувся перший зимовий похід Дієвої армії УНР.

Українська армія - сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і з Перемогою!

Для тих, хто хоче більше дізнатися про історію збройних сил України – наша добірка "Наш спокій у ваших міцних руках."

68

І 90  

Історія українського війська / кол. авт.: М. Відейко [та ін.] ; під ред. В. Павлова ; худож. О. Ком’яхов ; Громадський просвітницький проект "LIKБЕЗ. Історичний фронт". — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 416 с.

Дослідники, об¢єднані в громадському проекті "LІКБЕЗ. Історичний фронт", намагалися викласти сучасний погляд на історію українського війська. Ця книжка – складний продукт співпраці археологів, істориків, реконструкторів та художника. Їхньою метою було показати не відомих героїв і полководців, про яких уже чули і знаємо, а звичайних українських вояків, які й були завжди живим щитом нашої країни. Як і чим вони воювали і перемагали.


            355/359

С48  

Слободянюк, Михайло. Історія десантно-штурмових військ Збройних сил України / М. Слободянюк, О. Фешовець ; Центр укр. військ. традицій і патріот. виховання НДІ українознавства, Нац. акад. сухопут. військ ім. гетьмана П. Сагайдачного. — Львів : Астролябія, 2019. — 200 с. : іл. — (Бібліотека "Цитаделі").

Книга є першою в українській історіографії спробою систематичного висвітлення історії та символіки найбоєздатніших частин Збройних Сил України — її Десантно-штурмових військ. Значна частина повітряно-десантних, аеромобільних чи штурмових підрозділів цього окремого роду військ ЗСУ мають доволі тривалу історію, що починалася ще з часів Другої світової війни, а деякі були створені тільки нещодавно. Нині вони доводять своє право вважатися елітним військом у бойових діях проти російського агресора на Сході України. На сторінках видання читач може ознайомитися з історією цього роду війська, з героїчними подіями боротьби з нацистським та російським окупантами, а також із його сучасною символікою.



          63.3(4Укр)

В42  

Війна очима ТСН : 28 історій по той бік камери / О. Кашпор ; фоторедактор: О. Костирко. — Київ : Основи, 2017. — 225 с. : іл.

Війна в Україні розгорнулася не лише на східному фронті: інакші, але так само важливі бої невтомно тривають на фронтах візуальних мистецтв, літератури, журналістики... Ця книга є спробою панорамного погляду на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014-2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної Служби Новин. Попри власний патріотизм та співпереживання з українськими військовими ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об’єктивними у висвітленні подій на сході України. "Війна очима ТСН" – це 28 проникливих історій. Їх герої – журналісти, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Органічне поєднання авторських есе та фотографій роблять цю книгу одним з важливих документальних свідчень нашого часу.


            355/359

П45  

Подобна, Євгенія. Дівчата зрізають коси. Книга спогадів / російсько-українська війна / Є. Подобна ; Укр. ін-т нац. пам'яті. — 2-ге вид., стер. — Київ : Люта справа, 2020. — 346 с.

Книга містить спогади 25 жінок-військових, що брали участь в АТО у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 років як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки тощо. Це розповіді про бойові операції різних років на Луганщині і Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.

355/359

Ш70 

Шлях українського воїна : наук.-попул. вид. для дітей та юнацтва / авт.-упоряд. Р. О. Поташнікова ; худож. І. Панаріна ; наук. консультант Д. Ракутіс. — Київ : Балтія-Друк, 2020. — 112 с. : іл.

Книжка для дітей середнього шкільного віку про українську армію. Армію, яку створювали наші предки, починаючи від походів князів Олега і Святослава. Армію, слава якої гриміла від часів Війська Запорозького до партизанів Повстанської армії. Це нащадки тих воїнів стали на захист Вітчизни у 2014 році і до сьогодні несуть варту в рядах об’єднаних сил. Юні читачі довідаються про структуру і завдання сучасної армії, нове озброєння і оснащення Збройних сил України, про те, що маємо зробити для розбудови нашої армії згідно зі стандартами НАТО – кращих армій світу, що стоять на сторожі миру у своїх державах. Кажуть, що фраза "Якщо народ не бажає піклуватися про свою армію, то з часом буде годувати чужу" - належить Наполеону Бонапарту. Проте в сучасних умовах немає сенсу тримати величезну армію, як у часи, коли кількість солдат відігравала основну роль. Сучасний солдат, насамперед, відзначається не тільки вражаючою фізичною і психологічною витривалістю (що яскраво продемонстрували усьому світу захисники Донецького аеропорту), але це також висококваліфікований фахівець, що в досконалості володіє кількома професіями. Розум, знання, швидкість реакції, вміння об’єктивно оцінювати обставини і приймати швидкі рішення, оперативно реагуючи на їх зміну, - все це складає основні характеристики сучасного солдата і командира. Він повинен уміти користуватися можливостями, які надають новітні технології, а головне – розвинути навички командної роботи, адже армія – це єдиний організм, де всі підрозділи повинні діяти чітко і злагоджено. Можливо, що попереду нашу армію ще чекають непрості випробування. Проте, ми віримо, що українські солдати і командири будуть здатні дати адекватну відповідь і захистити з честю нашу Батьківщину.

Немає коментарів:

Дописати коментар