середа, 2 вересня 2020 р.

«Роки війни — століття пам’яті» (до Дня закінчення Другої світової війни)

 Друга світова війна завершилася повністю і остаточно, коли 2 вересня 1945 року в 9:04 на борту американського лінкора «Міссурі» в Токійській затоці міністр закордонних справ Японії Мамору Сігеміцу, начальник Генштабу генерал Йосідзіро Умедзу, верховний головнокомандувач союзних військ генерал армії США Дуглас Макартур, радянський генерал-лейтенант Кузьма Дерев'янко, адмірал флоту Великобританії Брюс Фрейзер, а також Честер Німіц — адмірал флоту США, генерал Жан Філіп Леклерк з боку Франції, канадський полковник союзних військ Лоренс Косгрейв, Еміл Хелфріх — лейтенант-адмірал Армії Нідерландів, Томас Блемі генерал Австралійської Армії, Сюй Юнчан — генерал першого класу з боку Китайської Республіки і Леонард Ізітт — віце-маршал авіації союзної Армії Нової Зеландії підписали Акт про беззастережну капітуляцію Японії.

Цьому передувало зроблене раніше офіційне повідомлення японської влади від 14-го серпня, в якому вони брали умови капітуляції за формулою Потсдамської конференції без будь-яких поправок і застережень. Нагадаємо, що Японія погодилася на капітуляцію ще 10-го серпня, але з умовою збереження структури імператорської влади в країні. Дещо раніше - 6-го серпня 1945-го року, союзними військами Сполучених Штатів Америки вперше в історії людства була скинута перша атомна бомба і найбільше японське місто регіону Тюгоку Хіросіма було практично знищено. 8-го серпня СРСР офіційно оголосив війну Японії, а 9-го серпня друга Американська атомна бомба ще більшої потужності була скинута на центральне портове місто в Японії Нагасакі, розташоване на заході острова Кюсю, яке було практично стерте з лиця землі. Це було мудре рішення японського імператора, яке сприяло збереженню його народу, і збереженню культури, і держави як такої.

Всі формальності були залагоджені і світ вийшов зі становища, в якому перебував протягом багатьох довгих, болісних і неймовірно кровопролитних років. Жах Другої світової війни залишився позаду.

Пам’ятаймо про це.

Підготувала Тетяна Зуляк, зав. сектору МБА.



Немає коментарів:

Дописати коментар