вівторок, 5 травня 2020 р.

Міжнародний день боротьби за права інвалідів



Сьогодні Міжнародний день боротьби за права інвалідів. Саме 5 травня 1992 року люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів. Відтоді День боротьби за права людей з інвалідністю щороку відзначається у всьому світі.
Люди з інвалідністю – одна з найуразливіших верств населення, що потребує сторонньої підтримки, допомоги, а то й догляду. Сьогодні в Україні не прийнято використовувати термін «інвалід». Він широко застосовувався в нормативно-правових документах до 2005 року, після чого все активніше стали говорити про «людей з особливими потребами» або «осіб з обмеженими можливостями» , «осіб з інвалідністю».
Сьогодні наше суспільство не в повній мірі піклується про таких людей, тому цей День запроваджено саме для того, щоб звернути увагу світу на нелегке існування і потреби особливої категорії людей, які щодня в нелегкій боротьбі з обставинами доводять, що вони є повноправними і навіть повноцінними членами суспільства.
Проблемам людей з особливими потребами в Україні присвячена величезна кількість офіційних документів. Один із основних – Указ Президента «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» від 18 грудня 2007 року. Крім того, в нашій державі діє Закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», який, відповідно до Конституції України, визначає основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для усунення або компенсації обмежень життєдіяльності, викликаних порушенням здоров’я і функцій організму; організацію системи підтримки фізичного, психічного, соціального благополуччя цих громадян, сприяння в досягненні ними соціальної і матеріальної незалежності.
У Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю варто згадати про створення умов для соціальної реалізації таких осіб, аби вони могли вчитися, працювати і користуватися соціальними благами нарівні з іншими членами суспільства. Втім, на жаль, в усьому світі показники безробіття серед вищеозначеної категорії людей набагато вище аналогічних показників серед загального населення. Життя людей з обмеженими фізичними можливостями продовжує залишатися дуже важким.
В Україні люди з обмеженими можливостями малозахищені. Більшість мають пенсію нижче величини прожиткового мінімуму. Багато з них потребують постійного стороннього догляду. А такі проблеми, як недолік спецпристосувань для пересування, складність отримання освіти, брак робочих місць і невелика грошова допомога, позбавляють інвалідів можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства.

Але незважаючи на все це, люди з обмеженими можливостями, безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.

Оксана Содомора, головний бібліотекар відділу читального залу





Немає коментарів:

Дописати коментар